Antalya
20.02.2020
A
GÜNCEL , YAŞAM , TARIM
20 metrekare sınırlaması kalktı
20 metrekare sınırlaması kalktı

ZMO Şube Başkanı Vural Şahin, bitki koruma ürünlerinin satış yönetmeliğinde yapılan değişikliklerle getirilen 20 metrekare sınırlandırılmasının kaldırıldığını söyledi

 

 

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Antalya Şube Başkanı Vural Şahin, zirai ilaç bayilerinde ‘20 metrekare sınırlaması’nın kaldırıldığını açıkladı. Uzun süredir Ankara’da konuyla ilgili temaslarda bulunan Şahin, bakanlık düzeyindeki girişimlerinin ardından bayilere müjdeyi verdi. Çabalarının nihayet sonuç verdiğini ifade eden Şahin, Ankara Genel Merkezimiz ve diğer odalarımızın şube başkanları ile yaptığımız toplantılar ve bizlerin bu konudaki ısrarcı takibi, bu maddeleri yazan yetkilileri bizzat görüp sıkıntıları anlatmamız sonucu istenilen bazı maddelerdeki değişiklikler sağlanmış oldu. Bu kapsamda, 20 metrekare sınırlaması kaldırıldı” diye konuştu.

FİZİKİ OLARAK İMKANSIZ

Sorunu çözmek için kimseyle kavga etmediklerini, restleşmediklerini belirten Şahin, süreç ile ilgili şu bilgileri verdi: “Bitki Koruma Dairesi Başkanlığı, bu uygulamayı hayata geçirmek istiyordu. Ancak mevcut dükkanların fiziki yapıları buna uygun değildi. Raf sistemine karşı değiliz ancak 20 metre sınırlandırmasını hayata geçirmek imkansız. Teknik komite ve bakanlık düzeyindeki toplantılar sonucunda, yetkililer de haklılığımıza inandı ve uygulamadan vazgeçti. Alınan karara göre, mevcut dükkanlar faaliyetlerine aynen devam edecek, ancak yeni açılacak dükkanlarda 20 metre sınırlaması göz önüne alınacak”.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: