Antalya
19.02.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Mektebim kendini anlattı
 Mektebim kendini anlattı

Mektebim Koleji yöneticileri Antalya basını ile bir araya geldi.  Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sancak, "Sene başında 150 milyonluk bir sermaye artışı yapıldı. Türkiye’deki özel eğitim veren okullar arasında finansal gücü  en büyük olan şuan biziz"  dedi

Mektebim Kolejinin Genel Müdürü Servet Özkök, Genel Müdür Yardımcısı Banu Gürün, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sancak, Yabancı Diller Müdürü Lale Muti, Antalya Kampüs Müdürü Serkan Uzun ve Müdür Yardımcısı Zeynep Öz, Antalya basını ile bir araya geldi.  Mektebim Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sancak, "Sene başında 150 milyonluk bir sermaye artışı yapıldı. Türkiye’deki özel eğitim veren okullar arasında finansal gücü  en büyük olan şuan biziz"  dedi. Mektebim Koleji Genel Müdürü Servet Özkök, eğitimde itibar ve sürdürülebilirliğin çok önemli olduğunun altını çizerek, “Franchising sistemiyle değil, kendi kampüslerimizle büyüyeceğiz, çocuklarımız için en iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.  Toplantının açılışında konuşlan Servet Özkök, Türkiye’de ortalama insan ömrünün 78 olarak belirlendiğini, şirketlerin ömürlerinin ise genellikle 12 ile 14 arasında değiştiğine dikkat çekti.

 

ÖNCELİĞİMİZ ÇOCUKLAR

Ankara Ticaret Odasının yaptığı bir araştırmaya göre yeni kurulan şirketlerin ilk 5 yıl içinde kapandığını aktaran Özkök, “İnsanlarda yaşlanma kavramı kadar şirketlerde de yaşlanma önemli. Bunun içinde sürdürülebilirlik, kavramı üzerinde durmalıyız. Eğitim sektöründe sürdürülebilirlik çok önemlidir. 8 ay önce Mektebim’de yönetim kadrosu değişti. Önceliğimizi çocuklar olarak belirledik ve odak noktamıza geleceğimiz olan çocuklarımızı aldık. Ardından eğitim sektörünün olmazsa olması öğretmenlerimiz için kolları sıvadık” diye konuştu.

 

EĞİTİME YATIRIM

Çocukların geleceğine yön veren öğretmenlerin önemli olduğunun altını çizen Özkök, “ Yüksek lisans programları düzenleyerek öğretmenlerimize sınıflar açtık ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası yaptık. Öğretmen çocuklarımızın tamamını yüzde 100 burslu olarak okutmaya başladık. Mektebim’in yönetim kadrosu ve hissedarlık yapısı değişti. Büyük ortağımız Sancak Grup, eğitimden kazandığını eğitimine yatırma konusunda karar aldılar. Diğer yerlerde patron varken bizde hissedarlar var. Mektebim eğitimden kazandığını eğitime yatıran bir şirket.” dedi.

 

 

 KAMPÜSLERİMİZLE BÜYÜYECEĞİZ

Mektebim’in büyüyeceğini ama bunu Franchising sistemiyle yapmayacaklarının altını çizen Özkök, “Biz bu sistemin sağlıklı olduğuna inanmıyoruz. Biz kendi kampüslerimizle büyüyeceğiz, çocuklarımız için en iyisini yapmaya çalışacağız.” İfadelerine yer verdi.

 

İŞİ EĞİTİMCİLER YAPIYOR

Türkiye’de karlı olan bir sektöre kısa sürede yığılmalar olduğundan yakınan Özkök, “ İşi bilmeyen, kısa vadede büyük paralar kazanma  umuduyla sektöre giren yatırımcılar batıyor. Eğitim sektöründe de böyle oldu. Bu sektörde bakış açısı “şu kadar zamanda şu kadar öğrenci gelir, bu kadar para alınır” olmamalıdır. Bu sektör işi bilmeyen için sürdürebilir olamaz. Bizim patronumuz yok, yatırımcımız var. Sektördeki diğer kurumlardan farkımız bu işin eğitimcilere bırakılmasıdır. Bu kadro doğru olanı yapmaya çalışıyor. Eğitim kısa vadeli değil uzun vadeli sürdürülebilir bir iştir. Rekabet denilen şey fiyatla olmaz, kalitede taviz vermeyle olmaz. Yatırım yapmadıkça ve kaliteli eğitimci olmadıkça bu işin sürdürülebilir olması imkânsız. Hediyelik eşya kupa satarak bu iş sürdürülebilir olamaz. Önce kaliteli eğitim vereceksiniz.” ifadelerini kullandı.

 

HEDEF: ÜRETEN NESİLLE”

Genel Müdür Yardımcısı Banu Gürün, Mektebim Kolejinin merkezinde üreten nesiller yetiştirmek olduğunun altını çizerek, okul öncesinden liseye kadar yenilikçi eğitim programları uyguladıklarını belirtti. Gürün, dünyada ve Türkiye’de sınav realitesi olduğunu ifade ederek, “Hem ülkemizin hem dünyanın en iyi okullarına hazırlıklar yapıyoruz. Dil eğitim programlarımız var. Bu çerçevede İngilizce, Almancanın yanı sıra bölgelere göre değişen modern yabancı diller eğitimi veriyoruz.” diye konuştu.

 

ANTALYA KAMPÜSÜ OKUL OLARAK TASARLANDI

Antalya Kampüs Müdürü Serkan Uzun, Antalya’da kampüslerinin kentin tam merkezinde olduğunu belirterek, o nedenle ulaşılabilir bir kampüs olduklarını söyledi. Tam donanımlı bir kampüs olduklarına sonradan okula dönüştürülmediklerine değinen Uzun, “Tüm devlet okullarına kampüsümüz açıktır hizmetlerimizden yararlanabilirler. Kampüsümüzün kapasitesi 1200 öğrencidir. 13 bin metrekare kapalı, 3 bin 500 metrekare açık alanı, kapalı spor salonu, yüzme havuzu, buz paten pisti, 350 kişilik konferans salonumuz var. Yerleşkemiz tamamen okula uygun olarak dizayn edilmiştir.” dedi. Antalya Kampüs Müdür Yardımcısı Zeynep Öz, bölgedeki kreş öğretmen ve öğrencilerine yönelik haftada bir gün  yabancı dil eğitimi vereceklerini belirtti. Engin KORKMAZ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: