Antalya
17.02.2020
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Özgür bırakılsınlar
Özgür bırakılsınlar

Antalya Emek ve demokrasi Güçleri tarafından yapılan basın açıklamasında cezaevlerinde tutuklu bulunan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) avukatları ve Grup Yorum üyesi sanatçıların serbest bırakılması istendi.

 Emek ve Demokrasi Güçleri'nin konuyla ilgili bildirisini okuyan Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, "3 Şubat 2020 tarihinden itibaren Çağdaş Hukukçular Derneği Başkanı Selçuk Kozağaçlı, ÇHD’li Aycan Çiçek, Aytaç Ünsal, Barkın Timtik, Ebru Timtik, Engin Gökoğlu, Ayşegül Çağatay ve Oya Aslan’ın açlık grevine başlamıştır. ÇHD’li halkın avukatlarının ve Grup Yorum üyelerinin göz göre göre ölüme gönderilmemelerini, bir an önce serbest bırakılmasını talep ediyoruz" dedi.

ADALET TALEP EDİYORUZ

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Grup Yorum davasında tutuklu yargılanan Barış Yüksel tahliye edilirken, 242 gündür ölüm orucunda olan İbrahim Gökçek'in de aralarında bulunduğu diğer tutukluların tutukluluğunun devamına karar verildiğini belirten Kadir Öztürk, "Bir başka insan Mustafa Koçak da adalet için 226 gündür ölüm orucunda. Mustafa'nın da insanlık onuru, adalet adına yaşatılması gerekiyor. Biz Antalya Emek ve Demokrasi güçleri olarak Mustafa Koçak için de adalet talep ediyoruz" diye konuştu.

SESSİZ KALMAYACAĞIZ

Grup Yorum ile dayanışmak, onların sesini kamuoyuyla paylaşmak için 15 Şubat'ta Muratpaşa Kent Meydanı’nda düzenleyecekleri basın açıklaması ve müzik dinletisinin Antalya Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü tarafından engellendiğini belirten Öztürk, "Biz hiçbir insanımızın hele hele Grup Yorum ve ÇHD üyesi arkadaşlarımızın ölüme gönderilmesine sessiz kalmayacağız, ileriki günlerde gerekli girişimlerde bulunarak onların sesine ses olup çığlıklarını halkımıza duyuracağız" ifadelerini kullandı.  Mustafa KOÇ

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: