Antalya
14.02.2020
A
GENEL , POLİTİKA
Bayar görevi devraldı
Bayar görevi devraldı

CHP Antalya İl Kongresi'nde il başkanlığına seçilen Nusret Bayar, görevi Ahmet Kumbul'dan devraldı

CHP'nin yeni il başkanı Nusret Bayar İl Başkanlığı önünde düzenlenen devir teslim töreninin ardından makam koltuğuna oturdu. Önceki dönem başkanı Ahmet Kumbul'la birlikte el ele partilileri selamlayan Nusret Bayar, "Cumhuriyet Halk Partisi kardeşliğin, yoldaşlığın, dayanışmanın, aynı zamanda hoşgörünün partisidir. 37. Olağan Kongremiz de buna uygun şekilde geçti. Kongremizin barış, kardeşlik, dayanışma içinde geçmesine katkı koyan tüm partililerime sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

CHP'DE KAYBEDEN OLMAZ

"CHP kongrelerinin kaybedeni olmaz. CHP'nin kongreleri bir bayrak yarışıdır. Kongrelerimiz biter çalışma başlar, devam eder. Partimizin başarısına emek veren, katkı koyan Ahmet Başkanıma, yönetim kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Emeklerine sağlık" diyen Nusret Bayar, "Sizlere bir kez daha söz veriyorum. Sevgiyi, barışı, kardeşliği, yoldaşlığı hep birlikte Antalya'da zirveye, Türkiye'de iktidara taşıyacağız. Çünkü bizim kavgamız ezene, sömürenlerle, bizim kavgamız bu düzenle, ülkeyi tek kişiyle yönetenlerle. Bunun kavgasını, bunun mücadelesini vereceğiz. Bunun için en büyük gücümüz örgütümüz ve örgütlü mücadelemiz olacaktır. Partimizin başarısı için bundan sonra da hep birlikte el ele, kol kola, omuz omuza çalışacak; CHP'yi Antalya'da birinci parti, Türkiye'de iktidar yapacağız" diye konuştu.

KUMBUL DA BİRLİK BÜTÜNLÜK DEDİ

Görevi Bayar'a devreden Ahmet Kumbul da yaptığı konuşmada birlik bütünlük mesajı verdi. "İki yıl boyunca birlikte görev yaptığım yönetim kurulundaki arkadaşlarıma, kadın kollarım, gençlik kollarım ve tüm örgütüme teşekkür ederim. Hep birlikte iki seçim geçirdik. Hep sahadaydık. Çalışıp bayrağı yükseğe taşıdığımıza inanıyorum" diyen Kumbul,  şunları söyledi:"Yeni seçilen arkadaşlarımızın o bayrağı daha da yükseğe taşıyacaklarına inanıyorum. Önce yönetim, sonra örgüt, sonra ittifak içinde birlik bütünlük içinde bir çalışma yapılırsa, herkes kucaklanır kimse ötekileştirilmezse, sokaktaki tüm vatandaşlarımıza dokunulup her bireyin sorunu için çözüm önerileri geliştirebilirsek, her bir bireye dokunabilirsek, partimizin iktidar yürüyüşüne Antalya'dan çok büyük katkı sunacağımızı düşünüyorum. Buradan başta il başkanımız Nusret Bayar'a, yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyor; önümüzdeki sürecin partimize iktidar getirmesini temenni ediyorum."

VEKİLLERİ TEMSİLEN ZEYBEK KATILDI

Törene Bayar'ı desteklediği konuşulan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in katıldığı, diğer belediye başkanlarının katılmadığı görüldü. CHP'nin 9 Şubat'taki kongresi öncesinde CHP Antalya milletvekillerinin adaylardan Ahmet Kumbul'un toplantılarına katılırken, Nusret Bayar'ın toplantılarına katılmadıkları da çok konuşulan bir konu oldu. Devir teslim törenine Rafet Zeybek'in dışındaki milletvekillerinin katılmamış olması, törene gelenler arasında söylentilere neden oldu. Kürsüde söz alan Rafet Zeybek, milletvekili arkadaşları adına geldiğini, diğer milletvekillerinin Meclis'teki yoğun tempo nedeniyle toplantıya katılamadıklarını belirtti. Nusret Bayar da yaptığı konuşmada, "Milletvekillerimiz yoğun tempo nedeniyle Antalya'ya gelemeyip, temsilci olarak Rafet Zeybek vekilimizi göndermişler. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: