Antalya
13.02.2020
A
GÜNCEL , GÜNCEL
Her çatı bir enerji santrali
Her çatı bir enerji santrali

Kesintisiz güç kaynağı ve çevre dostu kesintisiz enerji sistemlerinin önemli kuruluşlarından İnform Elektronik'in Akdeniz bölge bayiliğini yapan Akdeniz Bilgi İşlem Merkezi'yle (AK - BİM) birlikte düzenlediği "Her çatı bir enerji santrali" başlıklı seminer The Marmara Otel'de gerçekleşti. 

Seminerde Endüstriyel çatılarda güneş enerjisi santralleri (GES) uygulamaları, LG güneş paneli teknolojileri, inverter teknolojileri, enerji depolama sistemleri, elekronik araç şarj istasyonları ve EDAŞ Yönetmeliği konusunda bilgiler sunuldu.  

ANAHTAR TESLİM ÇÖZÜM SUNUYORUZ

İnform Proje ve Satış Yöneticisi Emre Zengin, "Seminerimizde farklı alt başlıklar altında güneş enerji santralleri, bu konudaki yönetmelikler, başvuru süreçleri gibi konuları anlatıyor; güneş enerjisi santrallerinin içinde kullanılan ekipmanları teknik özellikleriyle beraber tanıtıyoruz. Elektrikli şarj istasyonları, enerji depolamaları diğer anlattığımız konular. Firma olarak biz bu konularda anahtar teslim çözüm sunuyoruz. Güneş enerjisi tarafında bir üretimimiz yok, ama LC panellerin Türkiye distribütörüyüz. Hedef alanımız daha çok fabrika çatıları, endüstriyel üretim tesisleri çatıları, depo çatıları. Yönetmelik ticari işyeri ve konut çatılarını da kapsıyor. Bu konuda da bilgiler sunuyoruz" dedi. "Her çatı bir enerji santrali" seminerlerini daha önce Erzurum, Van, Kayseri, Konya ve Çerkezköy'de yaptıklarını; Antalya'da 6'ncı semineri gerçekleştirdiklerini belirten Emre Zengin, "Antalya'nın ardından dört seminer daha gerçekleştireceklerini söyledi. imiz daha olacak" diye konuştu.

ANTALYA'DAN AK - BİM SORUMLU

AK - BİM Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza İşci, İnform'un bölgei faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.  İnform'un kesintisiz güç kaynaklarıyla ilgili faaliyetlerini bölgenin tek yetkilisi olarak 33 yıldır AK - BİM olarak kendilerinin yürüttüğünü belirten Ali Rıza İşci, "İnform'un yenilenebilir enerji sistemleriyle ilgili projeleri de Akdeniz Bölgesi'nde bizim üzerimizden yürüyor. 2020 yılında yenilenebilir enerji konusunda bölgemizde daha çok proje hayata geçecek, bölgemize yeni güneş enerjisi santralleri kazandıracağız" dedi.  Mustafa KOÇ  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: