Antalya
13.02.2020
A
GÜNCEL
Başkan Uysal, kadın muhtarlarla buluştu
Başkan Uysal, kadın muhtarlarla buluştu

 

 

MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kadın Muhtarlar Derneği Antalya Temsilciliği ziyaretinde, Muratpaşa'nın 55 mahallesi içinde 7 kadın muhtarın bulunduğunu belirterek, “Antalya'da 913 mahallemizde 20 kadın muhtarımız bulunuyor. Oran Türkiye ortalamasıyla hemen hemen aynı, yüzde 2.2. Muratpaşa'mızda ise yüzde 12.7" dedi. Konyaaltı Uluç Mahalle Muhtarı Hülya Bozkurt başkanlığında Kadın Muhtarlar Derneği Antalya Temsilciliği, Başkan Uysal'ı makamında ziyaret etti. Bozkurt ve Antalya'nın kadın muhtarları, temsilciliğin kuruluş sürecini ve hayata geçirmek istedikleri projeler hakkında Başkan Uysal'a bilgi verdi.

SADECE 20 KADIN MUHTAR

Ziyaret dolayısıyla memnuniyetini dile getiren Başkan Uysal, dernek çatısı altında bir araya gelen kadın muhtarları cesaretleri dolayısıyla kutladı. Türkiye'de kadın muhtar sayısının genele oranla yüzde 2.2 olduğunu, 50 bin 157 muhtar içinde 1086 kadın muhtar bulunduğunu dile getiren Başkan Uysal, Antalya'da ise 913 mahallenin sadece 20'sinde kadın muhtar bulunduğunu söyledi.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Antalya rakamının aynı zamanda Türkiye ortalamasını da yansıttığını kaydeden Başkan Uysal, Muratpaşa'nın 55 mahallesinde ise 7 kadın muhtar bulunduğunu söyledi. Bunun yüzde 12.7'lik orana denk geldiğini aktaran Başkan Uysal, “Meltem'de Muazzez Kaval, Demircikara'da Ayşe Saraç, Cumhuriyet'te Gülay Eser, Etiler'de Nesrin Kuş, Konuksever'de Suna Ay, Üçgen'de Aynur Baycın ve Yenigöl'de Sema Özen'le uyumlu ve verimli bir çalışma ortamı oluşturduk" diye konuştu. Başkan Uysal, böylesine önemli bir görev için bu oranların asla yeterli olmadığını da sözlerine ekledi. Muratpaşa'da muhtarları belediye yönetiminin önemli bir parçası, bir mesai arkadaşı gibi gördüklerini belirten Başkan Uysal, yıl içinde düzenli aralıklarla toplanan Muhtarlar Meclisi'nde de ilçenin tüm sorunlarını masaya yatırıp çözüm önerilerini beraber konuştuklarını söyledi. DHA

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: