Antalya
09.02.2020
A
GENEL , GÜNCEL , POLİTİKA
CHP’de Bayar dönemi
CHP’de Bayar dönemi

CHP Antalya İl Kongresi'nde mevcut İl Başkanı Ahmet Kumbul'a karşı yarışan Nusret Bayar, yeni il başkanı oldu.  Bayar 627 delegenin 335 oyunu alırken, Kumbul 292 oyda kaldı

CHP 37. Olağan İl Kongresi, Konyaaltı Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapıldı. Kongre salonu saat 11.00'den sonra hareketlenmeye başladı. Kongre salonuna mavi listeyle yarışan Ahmet Kumbul'u destekleyenler mavi kaşkol ve "Biz büyük bir aileyiz" yazan yeleklerle, Nusret Bayar'ı destekleyenler beyaz kaşkol ve "Durumu idare etmeye değil birlikte yönetmeye geliyoruz" yazan yeleklerle geldiler.  Saat 12.00'ye doğru "İnadına Kumbul inadına sol" sloganı atan ağırlığını gençlerin oluşturduğu bir grupla Ahmet Kumbul, bir süre sonra ""El ele kol kola verin oyu Nusret'e" sloganı atan grupla birlikte Nusret Bayar salona girdiler. İl Başkanı ahmet Kumbul'un açılış konuşmasının ardından divan seçimi yapıldı; divan başkanlığına CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz getirildi.

ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ

İlk sözü alan Ahmet Kumbul yaptığı konuşmada, büyük bir aile olmak için yola çıktıklarını kaydederek, bu zamana kadar yaptıkları ve bundan sonra yapacakları çalışmaları anlattı. İktidar olabilmek için çalışmalara devam edeceklerini ifade eden Kumbul,"Bizim ayrışmamız mümkün değil. İttifakın da bozulmaması gerekiyor. Bu ittifak genel başkanların masada oturarak imzaladığı sözleşme değil. Bu toplumu da ilgilendirir. Toplum bizi bu ittifakı yapmaya itti. Kimsenin bunu bozmaya lüksü yok. Bu ittifak büyüyerek devam edecek. Toplumun bütün kesimleriyle sürekli bir arada olacağız. Biz bu ülkedeki ötekileştirmelere karşıyız. Herkesi kucaklamak zorundayız" dedi. Kimsenin yönlendirmesiyle iş yapmayacağını belirten Kumbul, "Hiç kimseden akıl ve icazet almadım. Adaylık görevini bana parti örgütüm verdi. Davulu boynuma astırıp, tokmağı başkasının eline vermeyeceğim. Partimi ortak akıl ve birlik beraberlikle yöneteceğiz. Desteğinizi bekliyorum" diye konuştu.

TOPLUMUN HER KESİMİYLE BULUŞACAĞIZ

Kumbul’un konuşmasının ardından söz alan Nusret Bayar, başkan seçildiği takdirde, iki ayda bir partililerle toplanarak ortak kararlar alacaklarını belirterek, "Farklı toplumsal kesimlerin talepleri doğrultusunda çalışmalarımız olacak. Partimizin öz gücünü kullanarak çalışacağız. CHP'nin tek başına iktidarı için seferberlik ilan edecek, seferberlik havası içinde çalışacağız.  Önceki dönemlerde görev almış milletvekillerimiz, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, üyelerimizle çalışma komiteleri oluşturacağız. Bu komiteler parti politikalarını toplumun her kesimiyle buluşturacak. Sendikalarla, meslek odalarıyla yönetim paydaşları olmalarını sağlayacağız. Hep birlikte eğitim, kadın, gençlik, hukuk, sağlık ve çevre gibi sorunlara çözümler üreteceğiz" ifadelerini kullandı.

İL BİNASINDA OTURAN BAŞKAN OLMAYACAĞIM

"Sizlere söz veriyorum, il binasında oturan il başkanınız olmayacağım. 19 ilçemizde, 912 mahallemizde hep birlikte çalışacağız. Tüm Antalya'yı adım adım gezeceğiz" diyen Bayar, şöyle konuştu: "İl başkanlığımız yerel seçimden bu yana, 11 aydır belediye başkanlarıyla bir araya gelmedi. Partinin, örgütün sorunları tartışılmadı. Bu duruma son vereceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte ilçelerimizi yıl sonuna kadar en az iki kez ziyaret edip, sorunlara çözümler üreteceğiz."

BAYAR TEŞEKKÜR ETTİ

Bayar'ın konuşmasının ardından seçime geçildi. Saat 17.00'de başlayan oy sayımı 18.00'de son buldu. 627 delegenin oy kullandığı seçimde Bayar 335 oy alırken, Kumbul ise 292 oyda kaldı. Seçimi kazanan Bayar, partililerin tezahüratları eşliğinde rakibi Ahmet Kumbul'la birlikte kürsüye çıktı. Kürsüde el ele tutuşan Bayar ve Kumbul birlik beraberlik mesajı verdiler. Delegelere ve partililere teşekkür eden Bayar,  CHP'nin 'umut' partisi olacağını belirterek, "Önümüzdeki süreçte 9 belediye başkanımız, 4 milletvekilimizle, parti örgütü olarak tüm gücümüzle yola devam edeceğiz" dedi.

KİMLER KATILDI?

Kongreye CHP Antalya Milletvekilleri Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Cavit Arı, Aydın Özer, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İbrabı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, İl Gençlik Kolu Başkanı Musa Gül, ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.  Mustafa KOÇ

 

Bayar'ın çalışma arkadaşları

Seçimi kazanan Nusret Bayar'ın yönetim kurulu, disiplin kurulu asıl ve yedek üyeleri ve Kurultay delegeleri şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Erdal Ramazan Altaca, Gülser Avar, Hatice Ayhan Sağ, Bülent Baylı, Belgizar Burcu, Nuri Cengiz, Füsun Çevik Karaman, Naci Doğan, Zeki Doğan, Abdullah Durmaz, Gökhan Gökcen, Mehmet Günal, Nalan Güzel Yıldırım, Ecem Halisdemir, Halil İbrahim İğli, Ali İncesu, Huriye Kağnıcı, Mehmet Can Karagöz, Orkun Murat Muratlı, Ali Müncester, İbrahim Utku Nar, Buğra Özçelik, Ali Murat Özel, Yunus Özparlar, Anıl Taş, Erkan Tosun, Gülçin Tüzel, Elif Uçar,Lokman Uysal, Bahattin Yıldıray Veltan, Nuran Yılmaz, Mesude Yılmaz.

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

Önder Top, Bülent Ataş, İbrahim Güney, Sadullah Öztürk, Recep Kaçar, Özcan Yılmaz, Erdem Yılmazsoy, Hasan Telli, Mehmet Tosun, Kalan Karakuş, Burhan Demiröz, Mustafa Kemal Dolunay, Ekrem Ersoy, Namık Karasu, Selçuk Koçnebioğulları, Şenay Arapçıoğlu, Gürcan Merthatun, Mustafa Caner, Mukaddes Kalender, Ziya Berkhan Yaman, Gülfinaz Tosun, Ebru Altınbilek, Özge Sönmez, Betül Yiğit, Muzaffet Tıraş, Ezgi Cengiz, Ayşe Cingiz, Derviş Yıldırım, Musa Erdem, Hakan İbrahim Yıldız, Ömer Semiz, Fatmana Özalp.

DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELERİ

Erdem Akar, Savaş Akyüz , Nergiz Altınışık, Hikmet Balaban, Havva Bülbül, Afet Doğan, Turan Karagöz, Sezer Selçuk, Kamil Zor.

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELERİ

Ali Altınışık, Dila Demirel, Fatmana Yalpı, Mehmet Can Erol, Metin Özer.

KURULTAY DELEGELERİ

Mustafa Akaydın, Aydın Arıcan, İzzettin Ateş, Nusret Bayar, Asım Bozkurt, Muhittin Böcek, Orhan Budak, Şükrü Ceylan, Aliye Coşar, İbrahim Demir, Sevgi Doğan, Onur Duruk, Mustafa Erdem, Garip Erdoğan, Zeki Ertuğ, Turgay Genç, Kadriye Hacımusaoğlu, Mustafa İssi, Niyazi Nefi Kara, Coşkun Karadağ, Arif Kocacık, Önder Kurnaz, Serkan Küçükkuru, Zafer Menekşe, Ferit Özer, Şükrü Sözen, Hasan Şahin, Mehmet Tufan, Vahap Tuncer, Ümit Uysal, Ahmet Özer Ülken, Şengül Yeşildal.

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: