Antalya
08.02.2020
A
GENEL , POLİTİKA
Elmalı’da sağlık bitmiş
Elmalı’da sağlık bitmiş

Elmalı Devlet Hastanesi’nde 7 branşta doktorun olmadığını, 112’den talep edilen ambulansların da gelmediğini belirten CHP Milletvekili Cavit Arı, konuyu TBMM gündemine taşıdı

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Elmalı Devlet Hastanesi’nin yeterli sağlık hizmeti vermediğine dair vatandaşlardan gelen çok sayıdaki şikayeti sordu.  Devlet hastanesinin nöroloji, radyoloji, psikiyatri, ortopedi ve travmatoloji, kadın hastalıkları ve doğum ile kardiyoloji branşlarında kadrolu doktorunun olması bir yana bazı branşlarda hiç doktorunun olmadığını belirten Arı, “Bundan dolayı çoğu zaman hastalar çevre ilçelere veya Antalya’daki hastanelere sevk ediliyor. 112’den talep edilen ambulanslar ya hiç gelmiyor veya geç geliyor. Yıllar önce çevre ilçeler yönünden neredeyse en önemli hastane Elmalı Devlet Hastanesi iken çok sayıda hasta Elmalı’ya gelip tedavi olurken bugün neredeyse Elmalı’da sağlık bitmiş” diye konuştu.

 

BAKAN KOCA’YA SORULAR

‘Elmalı’ya 2.500 mahkum kapasiteli cezaevi yapıyoruz diye övünenlerin, fabrika açıp, devlet hastanesinin sorunlarını çözebilmeleri gerektiğini’ belirten CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya şu soruları yöneltti: “Elmalı Devlet Hastanesi’ndeki Nöroloji, Radyoloji, Psikiyatri, Ortopedi ve Travmatoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum ve Kardiyoloji branşları için ne zaman kadrolu doktor ataması yapılacaktır? Halihazırda bölgede faaliyet gösteren 112 ambulans sayısı nedir? Şikayetlere neden olan ambulans sayısındaki yetersizliğin giderilmesine yönelik ne gibi tedbirlerin alınması planlanmaktadır? 2016, 2017, 2018 ve 2019 yıllarında tedavi gören hasta sayısı ne kadardır? Hastaların tedavi gördükleri branşların dağılımı nedir? Yine aynı yıllarda Elmalı Devlet Hastanesi’nden başka hastanelere kaç hasta sevk edilmiştir? Sevk edilen hastaların branşlara göre dağılımı nedir?”.

Haber Merkezi

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: