Antalya
07.02.2020
A
GENEL
Kumluca'ya Z-Kütüphane açıldı
Kumluca'ya Z-Kütüphane açıldı

 

 

 

KUMLUCA Gül Çetin Kaur Anadolu Lisesi bünyesinde oluşturulan Z Kütüphane törenle açıldı. Gül Çetin Kaur Anadolu Lisesi'nde düzenlenen törene Kaymakam Hakkı Uzun, Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Erol Uysal, MHP İlçe Başkanı Yücel Kaplan, STK temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Törende, protokol üyeleri tarafından asitli içecekler yerine portakal suyunun tüketilmesine dikkati çekmek için portakal suyu sıkıldı.

FARK YARATILACAK

Okul Müdürü Osman Mutlu, "Akademik seviyesi ve sosyo-kültürel anlayışı bakımından emsalleri arasında fark yaratan ve tercih edilen bir okul olmayı vizyon edinerek çıktığımız yolda, okulumuza kazandırdığımız bu Z Kütüphanemiz, güncel kitap hazinesi, bilgisayar ve internet erişim alt yapısı, huzurlu çalışma ortamı kitap- kafe tarzı tasarımı ve genç bakış estetiğiyle emsalleri arasında fark yaratmaktadır. Tertip komitesi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.
 

6 ADET YAPILDI
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin de "Bugün, ilçemizde Zenginleştirilmiş Kütüphanelere bir yenisinin daha ekleniyor olmasından dolayı büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Bununla birlikte hayırseverler kanalıyla ve devlet eliyle yapılan toplamda 6 adet Z-Kütüphanemiz ilçemiz okullarında öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Bu projeyle okullarda öğrencilerin kitaplarla irtibatı daha da artacak ve diliyorum ki daha çok okuyan nesiller yetişecektir" diye konuştu.
 

MALİYETİ YÜKSEK
Kütüphanenin yapım sürecine ilişkin de bilgiler veren Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, şöyle devam etti: "22 Ocak 2017 tarihinde o gün görevde bulunan Kaymakamımız başkanlığında ve tertip komitesince planlanan Kumluca Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğiyle gerçekleştirilen deve güreşi organizasyonu sonucunda elde edilen tüm gelir müdürlüğümüze bağlı Eğitimi Geliştirme ve Koruma Derneğimiz tarafından Okul Aile Birliği hesabına 85 bin 49 TL olarak aktarılmıştır. O dönemde okul bünyesinde yapılması planlanan spor salonu, maliyetinin yüksek olması nedeniyle hayata geçirilememişti. Ancak eğitim için yapılacak daha onca şey vardı. Bu doğrultuda Okul Aile Birliği ve müdürlüğümüz tarafından yapılan değerlendirmede sağlanan bu bütçeyle okulumuza bir Z- Kütüphane kazandırarak öğrencilerimizin hizmetine sunulmasına karar verilmiştir. Bu doğrultuda okulumuza 81 bin 350 TL harcanarak kısa bir zamanda biraz sonra açılışını gerçekleştireceğimiz kütüphane oluşturulmuştur. Kütüphanemiz bünyesinde 1490 kitap temin edilmiş olup, Okul Aile Birliğimiz ve gönüllü bağışçılar ve öğrencilerimizce derlenen 860 kitap ile birlikte toplamda 2350 kitap kütüphanemize kazandırılmıştır." DHA

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: