Antalya
06.02.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Muratpaşa'ya bir kardeş daha
Muratpaşa'ya bir kardeş daha

Muratpaşa Belediyesi'nin Şubat ayı meclisinde Muratpaşa Belediyesi ile Niğde ili Bor ilçesi Kemerhisar  Belediyesi arasında kardeş kent ilişkisi kurulmasına karar verildi.Meclis gündeminin 3. maddesi çerçevesinde gündeme gelen Muratpaşa - Kemerhisar kardeşliğiyle ilgili  komisyon kararı oy birliğiyle kabul edildi.  

İSİMLERİ YAŞATILACAK

Meclis gündeminin 4., 5., 6. maddeleri çerçevesinde geçtiğimiz ay görüşülmek üzere komisyonlara gönderilen isim verme ve başarılı sporculara ödül verilmesi konuları görüşüldü. Gündemin 4. maddesi çerçevesinde Konuksever Mahallesi kurucusu, mahallede ilkokul ve sağlık ocağı yapımında hizmetleri olan 1989 - 1994 yılları arasında mahalle muhtarlığı görevi yapan İbrahim Tunç'un adının Konuksever Mezarlığı yanında bulunan parka verilmesi    Gündemin 5. maddesi çerçevesinde 13 Haziran 2014 tarihinde geçirdiği trafik kazasında yaşamını kaybeden Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü ritmik jimnastik sporcusu Gizem Gülşah Doğan isminin Muratpaşa Belediyesi Süleyman Evcilmen Spor ve Sergi  Salonu içindeki jimnastik salonuna verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

BAŞARILI SPORCULARA ÖDÜL

Gündemin 6. maddesi çerçevesinde Türkiye Jimnastik Federasyonu tarafından yılın antrenörü ve sporcusu seçilen Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü Ritmik Jimnastik  Takımı antrenörü Sara Staykova ve ritmik jimnastik sporcusu Victoria Sidorova'ya ödül verilmesi de oy birliğiyle karar altına alındı. Kendi branşlarında başarılara imza atan Antalya Master Dans Gençlik ve Spor Kulubü Sporcuları Melisa Sapmaz, Emir Efendioğlu; Muay Thai Sporcusu Ayşin Özkılıç, Paralimpik Okçuluk Klasik Yay Kadın Milli Bedensel Engelli Sporcusu Zehra Özbey Torun, Antalya Devlet Konservatuarı öğrencisi Cansu Sara Takmaz; Kick Boks ve Muay Thai sporlarında başarılı olan sporcular; Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü Derneği Genç Kadınlar Hentbol Takımı sporcuları ve teknik ekibi, ödül verilmesi için isimleri komisyonlara gönderilen kişiler ve ekipler.  Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: