Antalya
04.02.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Budak’a yapılan saldırı kabul edilemez
Budak’a yapılan saldırı kabul edilemez

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, Kepez’de partililerle bir araya geldi. Kumbul toplantıda yaptığı konuşmada, Cumartesi akşamı Orhan Budak’a yapılan saldırıyı kınayarak, “Budak’a yapılan saldırı kabul edilemez. Sorumluları yargı önünde hesap verecekler” dedi

"Cumartesi akşam üzücü bir olay yaşadık. Konyaaltı ilçe üyemiz Orhan Budak, kimliği belirsiz, karanlık kişiler tarafından darp edildi. En şiddetli biçimde bu saldırıyı kınıyoruz" diyen Ahmet Kumbul,  "Saldırganlara da buradan sesleniyoruz. Sizin bu saldırılarınız, bizi ancak güçlendirir. Bizi ancak kenetler. Kirli ve karanlık emelleriniz bize geçmişte işlemedi, bundan sonra da işlemeyecek" ifadelerini kullandı.

ALTI OKU KEPEZ'LE BULUŞTURACAĞIZ

Kepez'de seçimi kazanmak için çok çalıştıklarını belirten Kumbul, "Geçmiş dönem başkanımıza ve yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyorum. Elimizden gelenin fazlasını yaptık ve çok az bir oyla kaybettik. Belki kendi üyemize inandıramadık kazanacağımızı. Ama artık biliyoruz ki, Kepez’de Cumhuriyet Halk Partisi çok güçlü bir şekilde var. Bunu herkese gösterdik. Bir sonraki yerel seçimde de Kepez’de de 6 Ok'lu bayrağımızı dalgalandıracağız, sosyal belediyecilik anlayışımızı Kepez’le de buluşturacağız" diye konuştu.

KAVGA ETMEYECEĞİZ

Antalya'daki yerel seçim başarısının ittifak sayesinde gerçekleştiği, il örgütünün başarılı olmadığı şeklindeki eleştirilere göndermede bulunan Kumbul, şöyle konuştu: “Kimse kusura bakmasın, biz bu örgütün hakkını kimseye yedirmeyiz. Tüm Türkiye’de ittifak, sadece 4 ilde tüm ilçeleri ile birlikte gerçekleşti. Bunlardan birisi de Antalya. Bunun sağlanmasında İyi Parti İl Yönetimi ile birlikte yönetimimizin çok ciddi katkısı oldu. Bu seçimleri kazanana kadar çok çalıştık, çok emek harcadık. Hepinizin tek tek emeği var bu başarıda. Şimdi, dişimizle, tırnağımızla kazandığımız bu başarıdan sonra deniyor ki, ‘kavga et, bir sonraki dönem kaybedelim.’ Mümkün mü bu. Bu kadar zor kazandığımız belediyelerimizi bu kadar kolay mı kaybedelim? Örgütümüzün bütün araçlarını işleterek, belediye başkanlarımızla sürekli iletişim içinde olacağız. Ama onlarla kavga etmeyeceğiz."

KİMSEDEN İZİN ALMADIM

İl Başkanlığına aday olurken kimseye, "Ben aday olabilir miyim?" demediğini, ne bir belediye başkanı ne de bir milletvekilinden izin almadığını belirten Kumbul, "Partililerimle konuştum, delege arkadaşlarla konuştum, sonra da ‘ben adayım’ dedim. Kendi irademle çıktım ‘adayım’ dedim" diye konuştu.   Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: