Antalya
03.02.2020
A
POLİTİKA , YAŞAM
Konyaaltı’nda küfür gerginliği
Konyaaltı’nda küfür gerginliği

CHP Konyaaltı İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği dayanışma yemeğinde gerginlik yaşandı.  Semih Esen’e küfrettiği iddia edilen partili Orhan Budak, otel çıkışı darp edildi

CHP Konyaaltı İlçe Örgütü, geçtiğimiz akşam Porto Bello Otel’de dayanışma yemeği düzenledi. Yemeğe belediye başkanları, milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı. Dayanışma yemeğinde Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk, ilçe binası satın almak için bağış yapılması için çağrıda bulundu.  Daha sonra ara verildi ve partililer balkona çıktı. Balkonda ittifak ortağı İyi Partili Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çolak’ı gören Orhan Budak’ın, iddiaya göre, “Semih Esen sana sıkıntı çıkarıyor mu? Çıkarıyorsa söyle” dedikten sonra Semih Esen’e galiz küfürler ettiği duyuldu. 

BALKONDA KÜFÜR

Kısa bir süre sonra ise  mola için balkona gelmekte olan Semih Esen, küfür olayından haberdar edildi. Budak'ın yanına gelen Esen'in "Benim yokluğumda bana küfür etme.Böyle olmuyor.Varsa bir derdin, yüzüme söyle" dedi. Bu sırada ortam gerildi ancak araya girenlerin çabası ile yemek salonuna dönüldü. Daha sonra ise bağış toplama törenine geçildi. Mikrofon uzatılan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 24 bin TL bağış yaptığını açıkladı.  Esen bağış miktarını açıkladıktan sonra otelden ayrıldı. Bu arada 25 bin TL ile en fazla bağışta bulunan isim olarak mikrofon Orhan Budak'a uzatıldı. Budak iddaya göre, “Aslında ben buraya Semih Esen’i dövmeye gelmiştim ama o kaçtı. ” dedi.

OTEL ÇIKIŞI DARP

Böz sözler üzerine Budak'ın elinden mikrofon alındı ancak ortam bir kez daha gerildi.  Bu arada tekrar otele dönmek isteyen Esen’e, “Gelmeseniz iyi olur” diye tavsiye edildi ve Esen otele geri dönmedi. Gecenin sonunda Budak, iki partiliyle arabasına binmek üzereyken 4-5 kişinin saldırısına uğradı. Budak, özel bir hastanede tedavi altına alındı.

BUDAK: DÖVMEKTEN BAHSETMEDİM
Saldırı olayı ve öncesindeki olaylara dair konuşan Orhan Budak ise iddia edildiği tarzda küfür etmemekle birlikte Semih Esen ile aralarında ‘küfür ettiği’ iddiasıyla tartışma geçtiğini saklamadı. Budak, yaptığı bağışa ilişkin uzatılan mikrofona ise iddia edildiği gibi Semih Esen’i dövmeye geldiğine dair ağzından bir ifade çıkmadığını, aksine espri ile karışık “Biraz önce Semih Esen tehdit etti, belki de döver” dediğini anlattı. Otel çıkışı arabaya bindiği sırada levye ile kendisine saldıran bir grup olduğunu söyleyen Budak, “Ben şahsen Semih Esen’in bizzat böyle bir talimatı olduğunu da düşünmüyorum ancak olayı tertipleyenlerin ortaya çıkarılmasını istiyorum” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: