Antalya
03.02.2020
A
POLİTİKA
Kimsenin işaretiyle aday olmadım
Kimsenin işaretiyle aday olmadım

CHP İl Başkanı - İl Başkan adayı Ahmet Kumbul'un Konyaaltı toplantısı partililerin yoğun ilgisine sahne oldu.

 Konyaaltı'nda bulunan Yıldırım Düğün Salonu'nu dolduran partililere seslenen Ahmet Kumbul, "İki kez ilçe başkan adayı, bir kez il başkan adayı oldum. Bu dördüncü adaylığım. Hiç bir zaman 'Ben aday olabilir miyim?' diye kimseye sormadım. Hiç kimsenin işaretini beklemedim. Hiç kimseden icazet almadım. Her zaman örgütümü, parti üyemi, delegemi, o koca ailemi  arkama alarak yola çıktım. Bundan sonra da davulu boynuma astırıp, tokmağı başkasının eline vermem. Bu dönemde de kimsenin işareti ile değil, kendi irademle, örgütümün iradesiyle, üyelerimizin desteğiyle il başkanlığına adayım" diye konuştu.  

KONGRELERE KİMSE KARIŞMASIN

"Tek adam rejimine karşı olduğumuzu söylüyoruz. Bu partinin içinde de birilerinin tek başına bu partiyi dizayn etmesine de sonuna kadar karşıyız. Hiç kimsenin örgüt seçimlerine, kongrelere karışmasını istemiyoruz" diyen Ahmet Kumbul, "Bu kentte belediye başkanlarıyla il başkanlarının kamuoyu önünde tartıştığını, il başkanının belediye başkanına, belediye başkanının il başkanına sözler sarf ettiğini, bunun partimize hiç bir katkısının olmadığını gördük. Ne zaman bir il başkanı belediye başkanı ile uğraştı ise ya da karşılıklı tartışmaya girildiyse biz bu kentte Büyükşehir Belediyesini kaybettik. Artık 5 yılda bir Büyükşehir Belediyesi'ni kazanıp, 5 yılda bir kaybetmek istemiyoruz. Artık Antalya İzmir olsun istiyoruz. CHP Antalya'da Büyükşehir'i kaybetmediği gibi 19 ilçenin tamamını kazansın istiyoruz. CHP Antalya'da ilk genel seçimde birinci olsun, milletvekili sayısını 8'e 9'a çıkarsın istiyoruz. Bunun kavgayla olmayacağını hepimiz biliyoruz. Elde ettiğimiz başarıları bugüne kadar nasıl ki bir yerleri yumruklayarak değil birbirimize ve insanlara sarılarak kazandıysak, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceği" dedi.

SARILARAK KAZANACAĞIZ

"Sürekli bir 'masaya yumruk' olayından bahsediliyor. Artık, 'Biz öyle demedik' diyorlar, ama bırakın insanın kendi belediye başkanını kimse rakibinin masasına bile yumruk vurarak seçim kazanamıyor" diyen Kumbul şöyle devam etti: "İstanbul'u Ekrem İmamoğlu'nun nasıl kazandığını gördük. Kendisine hakaret edene bile elini uzattı. Ankara'da Mansur Yavaş, Antalya'da Muhittin Böcek nasıl kazandı gördük. Karşınızda kapı kapı çalışarak, aylarca emek vererek, ittifaklarla seçim kazandırdığınız belediye başkanınız var. Siz, o belediye başkanının masasına yumruk vurarak bu partiyi ittifak yapamazsınız. Yapacağınız şey örgütün ve seçmenin taleplerinin arkasında sapasağlam durmak, o talepleri belediye başkanlarınızla paylaşmaktır. Yumruklayarak ancak o kapıları kendinize kapatmış olursunuz. Biz yumruklaya yumruklaya değil sarıla sarıla o seçimleri kazanacağız.

SALONA KOL KOLA GİRECEĞİZ

"Partimizin rakipleri, diğer ittifakın içindeki siyasi partiler partimizi karıştırmaya çalışıyor, ittifakı dağıtmaya çalışıyor" diyen Kumbul, şunları söyledi: "Onlar ne yaparsa yapsınlar, bizim birlik bütünlüğümüzü bozamayacaklar. Biz o kongre salonuna bütün arkadaşlarımızla birlikte kol kola gireceğiz. Kim kazanırsa kazansın o salondan kol kola çıkacak, omuz omuza mücadeleye devam edeceğiz. Hangimiz kazanırsa kazansın, kazanan CHP olacaktır".  Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: