Antalya
03.02.2020
A
GENEL , POLİTİKA
Birlikte yönetmeye geliyoruz
Birlikte yönetmeye geliyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkan Adayı Nusret Bayar’ın, CHP İl Binası önünde yaptığı adaylık açıklaması coşkulu geçti. 

Açıklamaya katılan yüzlerce partiliye seslenen Bayar, "Sizlerden aldığım güçle, partimizin en yüce görevlerinden birine adayım. Durumu idare etmeye değil, birlikte yönetmeye geliyoruz" dedi.

GÜNDEMİ YARATAN KİŞİ OLMALI

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Türkiye'de kuruluşun ve kurtuluşun, Anadolu aydınlanmasının ve Atatürk devrimlerinin partisi olduğunu belirten Nusret Bayar, "Antalya İl Başkanı kayıtsız şartsız örgütlü mücadeleye inanan, koşullar ne olursa olsun, dağlara taşlara Altı Ok'u yazan Cumhuriyet Halk Partisi’nin onurlu evlatları kadar cesur olmalıdır. Gündemi yaratan kişi olmalıdır. İşte ben, tüm bunlar için yola çıktım" ifadelerini kullandı. Adaylık süreci boyunca slogan olarak kullandığı, "Durumu idare etmeye değil, birlikte yönetmeye geliyoruz" sözlerini tekrarlayan Bayar, "Durumu idare etmek için değil, örgütümün hukukuna sahip çıkmak için, birlikte yönetmek için, parti tabanımızdan, örgütlerimizden, yani sizlerden aldığım güçle, partimizin en yüce görevlerinden biri olan, Antalya İl Başkanlığına adayım" diye konuştu.

EN BÜYÜK GÜÇ ÖRGÜTTÜR

"Ülkemiz içte ve dışta çok ağır günler yaşıyor. Yarınlarımız, çocuklarımız, halkımız ve cumhuriyetimiz için hep birlikte endişeleniyoruz. Atatürk’ün kurduğu çağdaş, laik Türkiye Cumhuriyeti; hak ve özgürlüklere düşman, kuvvetler ayrılığını, demokrasiyi rafa kaldıran, tek adam rejimi tarafından yok edilmeye çalışılıyor. Demokrasimiz nefes alamıyor ve Türkiye, yönetilemiyor! Görünen o dur ki, önümüzdeki süreç giderek de sertleşecek. Ülke kaynaklarını tüketen iktidar; özellikle emekçi halkımız ve toplumun demokrat kesimleri üzerindeki baskılarını, zorbalıklarını arttıracak" diyen Bayar, "Buna karşı elimizdeki en büyük güç örgütümüz ve örgütlenme biçimimiz olacaktır. Bu amaçla, partimizin tüm toplum kesimlerini kapsayacak şekilde, yatay örgütlenme yapısını yaşama geçirmek zorundayız. Bir kentin yönetimi, küçük, kapalı bir gruba bırakılamayacak kadar ciddi bir görevidir. 33 kişilik il yönetim kurulu gerçek bir orkestra gibi çalışacak ve farklı toplumsal kesimlerin talepleri doğrultusunda çalışmaları yönlendirecektir" ifadelerini kullandı.

'10 GÜN SONRA YARIŞ BİTECEK'

"Yaşadığımız süreçte, sertleşen, birbirini kırıp döken arkadaşları görüyorum. Buradan bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum. 10 gün sonra bu yarış bitecek. Birbirimizin yüzüne bakacak, el ele, kol kola sokaklarda AKP iktidarına karşı mücadele edeceğiz. Kardeşliğimize, dostluğumuza, birlikteliğimize zarar verecek tutum ve davranışlardan kaçınalım" diyen Bayar, "Bizler yarışarak seçilir, seçildikten sonra kol kola, omuz omuza, kardeşçe çalışırız. Ben inanıyorum ki Ahmet kardeşim de, Ömer Abimiz de, Mustafa kardeşimiz de böyle düşünüyordur" sözlerine yer verdi.

İMZA VERENLER YÜZDE 50'Yİ GEÇTİ

Kendisini il başkanı olarak görmek istedikleri için imza veren il delegesi oranının yüzde 50'yi geçtiğini iddia eden  Nusret Bayar, "Değişime olan inancınızdan, sessizliğe karşı itirazınızdan, birlikte yönetmeye olan güçlü desteğinizden onur duyuyor, hepinize sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.   Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: