Antalya
31.01.2020
A
GENEL , POLİTİKA
Başarı hikâyesi yazmaya geliyoruz
Başarı hikâyesi yazmaya geliyoruz

CHp İl Başkan Adayı Nusret Bayar 9 Şubat’ta yapılacak seçim öncesi önemli açıklamalarda bulundu. ‘Ümit Uysal’ın adayı olduğu’ söyleminin gerçeği yansıtmadığını belirten Bayar, “Biz yeni bir başarı hikayesi yazmak için göreve talibiz” dedi

 

Gazetemiz Körfez'i ziyaret eden CHP İl Başkan Adayı Nusret Bayar, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın adayı olarak gösterilmesinin gerçekleri yansıtmadığını belirterek, "Nusret Bayar şimdiye kadar kimsenin adayı olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır. Yola çıkarken ayrım yapmadan tüm belediye başkanlarımızı aradım.  Benim çıkış noktam örgütün, tabanın istemleridir. Benim yola çıkış nedenim partiyi toparlamak, siyasi ve yerel seçimlerde yeni başarı hikâyeleri yazmaktır. Yeni başarı hikâyeleri yazmak için yola çıktık, yeni başarı hikâyeleri yazmak için geliyoruz" dedi.

YUMRUĞUMUZU TALANA KARŞI VURACAĞIZ

"Masaya yumruğunu vuran başkan olacağım" sözünün de art niyetle yanlış yönlere çekildiğini belirten Nusret Bayar, "CHP'yi iktidara taşımak istiyorsak Türkiye'de olduğu gibi Antalya'da da seferberlik ilan etmemiz, seferberlik başlatmamız gerekir. Seçim bittiğinde 'Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım' diyeceğiz. Ömer Abimizle, Ahmet kardeşimizle, Mustafa arkadaşımızla birlikte yürüyeceğiz. Biz birbirimizle uğraşırsak, kazanın altına ateş koyup körükleyenlere fırsat sunmuş oluruz. Antalya'da AKP talanı var. Ormanlarımız, ırmaklarımız, derelerimiz, taş ocaklarıyla, mermer ocaklarıyla, HES inşaatlarıyla talan ediliyor. Deniz kenarları, tarım alanları yağmalanıyor. Türkiye'nin kaynakları AKP eliyle bitiriliyor. Bu talana, bu tahribe, bu yokedişe karşı muhalefeti sertleştirmemiz gerekir. Masaya yumruğu birbirimize karşı değil, bu talana, bu tahribe karşı vuracağız. Masaya vuracağımız yumruğun anlamı budur" diye konuştu.

YAĞMAYA BİRLİKTE DUR DİYECEĞİZ

"Şu şunun adamı bunun adamı, milletvekilleri bu işin içinde dışında, bunlar bizim konumuz değil" diyen Bayar, "Milletvekillerimiz birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız. Seçildiğimiz zaman Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte çalışacağız. Döşemealtı Belediye Başkanımız Turgay Genç'le de görüştük. Semih Esen'le yıllara dayalı arkadaşlığımız var. Ümit Uysal örgütten gelen arkadaşımız. Gazipaşa, Manavgat, İbradı, Kumluca, Finike belediye başkanlarımızla görüştük. 9 belediye başkanımızın tamamıyla; ilçe başkanlarımızla, kanaat önderleriyle, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle istişare sürdürerek adaylığımıza kararı verdik. Partimizin içinde bulunduğu durum, genel ve yerel seçimde yapılan eksiklikleri masaya yatırdık. Partinin toparlanması, yeni bir ivme kazanması gerektiği yönünde taban bana bir görev verdi. Ben bu görevi parti görevi kabul edip yola çıktım. Herkesin gönlünden birileri geçer. Seçildiğimiz zaman hep birlikte yola devam edeceğiz. Önümüzde 10 gün var. Bu süreç bittiğinde hep birlikte AKP faşizmine, AKP zorbalığına, AKP adaletsizliğine karşı, parlamenter demokrasiyi, adaleti yeniden inşa etmek için el ele kol kola verip mücadele edeceğiz. AKP'nin rantçıları tarafından Antalya'nın dört bir yanı yağmalanıyor. Bu yağmaya hep birlikte dur diyeceğiz" ifadelerini kullandı.

GİRDİĞİMİZ DEMOKRATİK BİR YARIŞ

"İlçe başkanlığında bulundunuz, milletvekili adayı oldunuz, seçimi kaybederseniz siyasi kariyerinizin yara alacağı endişesi duydunuz mu?" sorusunu cevaplayan Nusret Bayar, şunları söyledi: "Böyle bir endişem olmadı, olmaz da. Siyasette endişe diye bir şey olmaz. Seçim, kazanmayı olduğu gibi ve kaybetmeyi de içeren bir sistem. Girdiğimiz yarış demokratik bir yarış. Kazandığımızda kaybeden arkadaşlarımızla kol kola yürümeyi nasıl biliyorsak, kaybettiğimizde de aynı şeyi yapacak, kazanan arkadaşlarımızla el ele partimizin başarısı için yürüyeceğiz. Ama ben yola kazanacağım diye yola çıktım ve de Gazipaşa'dan Kaş'a örgütümüzün bana gösterdiği ilgi, kamuoyundan edindiğim izlenim farklı şekilde kazanacağımı gösteriyor."  Mustafa KOÇ  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: