Antalya
27.01.2020
A
ARŞİV , GÜNCEL
Antalya'dan Elazığ'a yardım konvoyu gitti
Antalya'dan Elazığ'a yardım konvoyu gitti

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremin ardından bölgeye 21 kişilik arama kurtarma ekibi, mobil aşevi ve battaniye gönderdi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan 21 kişilik bir ekibin 5 araçla arama kurtarma faaliyetlerine katılmak üzere Elazığ'a doğru yola çıktığını söyledi. Başkan Böcek, kurtarma araçlarında termal kamera, ayırıcı kesiciler, jeneratör, kaldırma yastıkları gibi tüm donanımın bulunduğunu belirtti.

 

MOBİL TIR'LA 5 BİN KİŞİYE YEMEK

 

Başkan Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediyesi'nin 5 bin kişilik yemek çıkarabilen mobil aşevinin de depremzedelere sıcak yemek imkanı sunmak üzere Elazığ'a gönderildiğini anlattı. Başkan Böcek, deprem bölgesine bir tırla bin adet battaniye sevk edildiğini ifade etti. Yaşanan deprem nedeniyle bölge halkına geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerini ileten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, tüm imkanları ile depremzedelerin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

 

NE İHTİYAÇSA ONU GÖNDERECEĞİZ

 

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Güven Ulutekin de bölgeye sosyal hizmet uzmanları gönderdiklerini belirterek, bu uzmanların tespit ve raporları doğrultusunda hangi malzemeye ihtiyaç varsa deprem bölgesine bu malzemeleri sevk edeceklerini söyledi. Ulutekin, Deprem Koordinasyon Merkezi'nin vereceği bilgiler doğrultusunda da gerekli malzemeleri sağlayacaklarını ifade etti.

 

YARDIM KAMPANYASI

 

Depremzedelere yardım etmek isteyen birçok vatandaştan telefon aldıklarını kaydeden Güven Ulutekin, "Antalya merkezi ve ilçelerimizden telefonlar alıyoruz. İhtiyaç olması durumunda Büyükşehir Belediyesi olarak bir yardım kampanyası başlatacağız. Vatandaşlarımıza sağduyularından dolayı teşekkür ediyoruz" dedi. Haber merkezi

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: