Antalya
27.01.2020
A
ARŞİV
Şiddet istemiyoruz
Şiddet istemiyoruz

TÜRK Tabipleri Birliği'nin "Şiddetsiz bir sağlık ortamında emeğimizin karşılığını alarak hekimlik yapmak istiyoruz" başlığı ile yürütmekte olduğu etkinlikler sürerken Antalya'da yine bir şiddet olayı yaşandı.

Antalya Yaşam Hastanesi'nde Acil Servis'te görev yapan Dr. Mehmet Yapıcı, 23 Ocak günü, hasta yakınları tarafından fiziksel ve sözel şiddete uğradı. Beyaz Kod veren doktor Yapıcı, hukuki süreç başlattı. Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin, Genel Sekreter Dr. Naci İşoğlu, yönetim kurulu üyeleri Dr. Aydan İzgi, Dr. Kaan Taşer ve Doç. Dr. Fikret Taş, şiddete uğrayan Dr. Mehmet Yapıcı ve Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Cengiz Denizer'i ziyaret etti.

 

'Geçmiş olsun' dileklerini ileten oda yönetimi, hukuki destek de verebileceklerini açıkladı. Oda Başkanı Prof. Dr. Şahin, "Çözümün en önemli parçası, tüm hekimlerin ortak tutum almasıdır. Meslektaşımıza tekrar geçmiş olsun diyoruz. Sorunların çözülmesi için sorumluluğu olan yetkilileri adım atmaya, şiddet çığlıklarına kulak vermeye çağırıyoruz" dedi.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: