Antalya
21.01.2020
A

 

Ülkemizde sayısız üniversite ve sayısız fizik profesörü var fakat nükleer santrali biz Ruslara yaptırıyoruz, aynı şekilde binlerce lisanslı futbolcumuz var ama takımlarımızın % 80’i yabancıyla dolu. Aslında sorunun kökeni aynı. Neden atom santrali yapacak fizik profesörü yetişmiyorsa süper ligde oynayacak yetenekte futbolcuda aynı nedenden yetişmiyor. Kısacası ne zaman reaktörü yapacağımız yerli ve milli fizikçilerimiz olursa o zaman da tüm takımlarımızda oynayacak futbolcularımızın hepsi Türk sporcusu olacaktır. Bu varsayımın bilimsel açıklaması bileşik kaplar teorisidir.

Olayın başından beri yazdım madem yabancı alacağız yıldız alalım dedim sıradan bir sürü yabancıya dünya kadar para vereceğine, aynı parayı üç dünya yıldızına verelim diye. Nihayet yönetim dediğim çizgiye geldi ve doğruyu buldu. Podolski geldi. Geldi ama tek başına bir şey yapamaz Podolski'ye de takviye lazım. Umarım Sayın Başkan bunu da düşünmüştür. İlginç bir hafta sonu oldu bir yanda dünya yıldızı geliyor aynı anda Göztepe'ye 0-3 yeniliyoruz. Ümit ve ümitsizlik aynı çerçevenin içindeler. Yine de ben naçizane önerilerimi sıralayacağım. Transferler devam etmeli ve seviyesi düşürülmemeli. Elde mevcut oyunculardan kim ayrılmak istiyorsa kolaylık gösterilmeli hatta tümünü satışa çıkarmalı Bırakın isteyen istediği yere gitsin. Çünkü 3. hoca geldi bunlar da tık yok aynı hamam aynı tas. Hiç bir zaman camia olarak düşeceğiz psikozuna girilmemeli devamlı pozitif düşünülmeli. Sonunda da takımın üst noktada bir yerde ligi tamamlayacağına ben gerçekten inanıyorum ve hatta transferlere dayanarak inanmanın ötesinde biliyorum. Yeter ki moralimizi hep üst seviyede tutalım.

Son sözüm futbolcularımıza; siz daha iyi biliyorsunuz ki futbolu hızlı oynayan kazanır, neden hızlı oynamıyor sunuz? Hakan Özmert bu yıl 3 hoca da seni oyundan aldı neden hiç düşündün mü? Ben yazayım hiç birinin sana kastı yok nedenleri aynı. Bunca yeteneğine rağmen orta sahada yakaladığın topu hemen atağa çevireceğine eveleyip geveleyip takımın hızını kesiyorsun. Evet tek nedeni bu. Diğer futbolcular da bu paralelde kendi oyunlarını gözden geçirmeli. Hocam Tamer Tuna moralinizi bozmayın siz daha iyi bilirsiniz ki her şey çalışarak düzelir o yüzden daha çok çalışmaya devam. İyi haftalar, hoşça kalın.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok