Antalya
20.01.2020
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Ayrancılılar dernek kurdu
Ayrancılılar dernek kurdu

Antalya’da yaşayan Karaman Ayrancılılar derneklerine kavuştu. Dernek kuruluşu ve yönetim kurulu tanıtımı yöreye has Arabaşı Çorbası ikramı eşliğinde yapıldı

Karaman ili Ayrancı ilçesinden göç ederek Antalya’ya yerleşen Ayrancılılar uzun zamandır kurmayı hayal ettikleri derneklerine kavuştu. Ayrancılılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkan Ahmet Dikici önderliğinde Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi’nde bir araya gelen Ayrancılılar, bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen yöreye has Arabaşı Çorbası Buluşma Etkinliğinde dernek yönetimiyle tanıştırıldı. Dernek Başkanı Ahmet Dikici, “Artık Antalya’da çatısı altında buluşacağımız bir evimiz, bir derneğimiz var. Hepimiz sahip çıkalım” dedi. 

Ayrancılılar özlem giderdi

Ahmet Dikici, uzun yıllardır özlemle bahsedilen dernekleşme hayalini nihayet gerçeğe dönüştürerek yöre kültürünü yaşatmak adına önemli bir adım attıklarını söyledi. Başkan Dikici, “Günlük hayatın koşuşturması içinde yeterince bir araya gelemeyen Ayrancılı hemşerilerimiz artık daha güçlü bir şekilde birbirleriyle iletişim kurabilecekleri bir derneğe kovuştu. Hem iş yaptığımız, geçimimizi sağladığımız yaşadığımız kent Antalya’nın kültürünü öğrenecek ve sahipleneceğiz, hem de ata topraklarımızın kültürünü, geleneğini unutmayacağız” dedi. Dikicinin konuşmasının ardından konuklara soğuk kış gecelerinde bolca tüketilen ve Ayrancı’da çok sevilen İç Anadolu’ya has Arabaşı Çorbası ikram edildi. Geceye, Antalya İl Jandarma Eski Komutanı Emekli Kurmay Albay Yusuf Kelleli, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk ve Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz da konuk olarak katıldı. 

Ayrancılılar Derneği Yönetim Kurulu          

şu şekilde oluştu:

Başkan: Ahmet Dikici 

Yönetim Kurulu: Yusuf Kelleli, İbrahim 

Duran, Keziban Cankurt, Süleyman Karaman,

Adem Taş, Halis Düzgün, Abdi Parlak

 

Fikret GÜLCÜ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: