Antalya
20.01.2020
A
GENEL , POLİTİKA
Bayar: Örgütün sesi olacağım
Bayar: Örgütün sesi olacağım

İl delegeleriyle kahvaltıda buluşan Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkan Adayı Nusret Bayar, “Sizlere söz veriyorum, örgütün, sesi, gücü olacağım” dedi

 

CHP İl Başkanı Adayı Nusret Bayar'ın il delegeleri onuruna verdiği kahvaltı partililerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Bayar, kendisine ayrılan masada CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz, Aksu İlçe Başkanı Kenan Yıldız, Serik İlçe Başkanı İbrahim Demir ve Kepez İlçe eski Başkanı Garip Erdoğan'la birlikte oturdu.

“TABANIN SESİNE KULAK VERECEĞİM “

Konuşmasına CHP eski genel başkanı - eski başbakan Bülent Ecevit'in yaşamını kaybeden eşi Rahşan Ecevit'in yakınlarına başsağlığı dileyerek başlayan Nusret Bayar, "Antalya'nın üç merkez ilçesi Muratpaşa, Kepez ve Konyaaltı'ndan 245 yoldaşımızın imzasıyla buradayım, karşınızdayım. Sizlere söz veriyorum, partisinin, örgütünün, yol arkadaşlarının hukukunu koruyan, tabanın sesine kulak veren bir il başkanı olacağım. Örgütün sesi, gücü olacağım. 'Benim bilgim yok, bana kimse bir şey sormuyor, ben ne yapayım, kavga mı edeyim' diyen bir il başkanı olmayacağım" dedi.  

'DURUMU İDARE ETMEK İÇİN DEĞİL...'

"Bayrağı altında bir araya geldiğimiz Cumhuriyet halk Partisi kuruluşun, kurtuluşun ve aydınlanma devriminin partisidir. Böyle yüce bir mirasın Antalya İl Başkanı, CHP'nin kayıtsız şartsız örgütlü mücadeleye inanan, Adliyede sabahlayıp söke söke seçimi alan, dağa taşa Altı Ok'u yazan evlatları kadar onurlu ve cesur olmalıdır. Devrim yapmış, Türkiye tarihinin ekseni olmuş bir partinin il başkanı gündemi yaratan, belirleyen olmalıdır. CHP’nin sesi ve gücü olmalıdır. İşte ben tüm bunlar için adayım" diyen Nusret Bayar, "Durumu idare etmek için değil, örgütümün hukukuna sahip çıkmak, birlikte yönetmek için, partimizin yüce görevlerinden biri olan Antalya İl Başkanlığı'na adayım. Dengelerin değil, örgütün çıkarını gözetmek için, hak hukuk mücadelesinin bayrağını yukarı taşımak için, partimizin değerlerini Antalya'nın dağına taşına toprağına yazmak için CHP Antalya İl Başkanlığı'na adayım" diye konuştu.

'MASAYA YUMRUĞUNU VURAN BAŞKAN OLACAĞIM'

"Antalya'nın üç beş ilçeden ibaret olmadığını biliyoruz. Temsil için 19 ilçenin de görüşlerine başvuran, bütün örgüte söz hakkı tanıyan, Antalya'yı 19 ilçenin tüm örgütleriyle birlikte yöneten bir il başkanı olacağım. Her zaman her koşulda sandığa inanan, ön seçim için mücadele eden bir il başkanı olacağım" diyen Nusret Bayar, "Sizlere söz veriyorum, partisinin, örgütünün, yol arkadaşlarının hukukunu koruyan, tabanın sesine kulak veren bir il başkanı olacağım Nitelikli, birikimli, okuyan, araştıran, sorgulayan liyakat sahibi bir ekiple yol yürüyeceğim. 'Benim bilgim yok, bana kimse bir şey sormuyor, ben ne yapayım, kavga mı edeyim?' diyen bir il başkanı olmayacağım. Örgütten aldığım güçle dik duran, tabanın hakkını savunan, gerektiği yerde masaya yumruğunu vuran bir il başkanı olacağım" ifadelerini kullandı.

'HEP BİRLİKTE YÜRÜYELİM'

"AKP iktidarına karşı söz söylemekten çekinmeyeceğiz. Gücünü tabandan alan, örgütün geleneklerine sahip çıkan, güçlü bir il örgütü ile partimizi iktidara giden yolda hak ettiği yere taşıyacağız" diyen Bayar,  şunları söyledi:  "Sömürüye, zulme, faşizme karşı direnen; tam bağımsız Türkiye için ömür veren onurlu insanlara bizim borcumuz var. Bu borç dar kadrocu, bölgeci anlayışla ödenemez. Benden olsun, çamurdan olsun, anlayışıyla hiç ödenemez. Bu borç liyakati öne çıkarmakla ödenir. Bu borç tüm partiyi kucaklamakla, CHP'yi iktidara taşımakla ödenir. Benim hedefim kendimi bir yerlere taşımak değil, benim hedefim partimi iktidara taşımak. Gelin bu yolda birlik olalım, güç olalım, hep birlikte yürüyelim."  Mustafa KOÇ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: