Antalya
20.01.2020
A
GÜNCEL
Vali Karaloğlu fuarda
Vali Karaloğlu fuarda

 

 ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, ANFAŞ Expo Center'de düzenlenen Hotel Equipment ve Food Product fuarlarını ziyaret etti. Vali Karaloğlu, “Yaptığımız işte büyümek istiyorsak yerli fuarlarımızla büyümeliyiz" dedi.

 

Vali Münir Karaloğlu, Hotel Equipment ve Food Product fuarlarını kapsayan, Türkiye'nin en büyük konaklama, ağırlama, yiyecek ve içecek endüstrisi HO-RE-CA (Hotel, Restaurant, Cafe) buluşmasına katıldı. Ziyarette Aksu Kaymakamı Aydın Ergün de hazır bulundu. ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı ve Genel Müdür Yardımcısı Münevver Duran Karahasan eşliğinde fuarı gezen Vali Karaloğlu, fuardaki firmaları ziyaret ederek katılımcılardan bilgi aldı.

 

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 2019 yılında Antalya ve Türkiye olarak turizmde rekorlar kırılan bir yıl olduğunu anımsatarak, 2020 yılında da önemli başarılar beklediklerinin altını çizdi. İki fuarın turizm sektörünün gelişmesi, büyümesi ve yeniliklerin yaygınlaşmasında önemli olduğuna değinen Vali Karaloğlu, "Bugüne kadar sektörlere önemli destekler verildi. Eğer pastayı daha çok büyütmek istiyorsak, bu fuarlara daha fazla destek vermek zorundayız. Yaptığımızı işin pazarlanması, uluslararası arenaya çıkmasının aracı fuarlardır. Antalya önemli bir fuar merkezi ve önemli markalarımız var. Bu fuarı el birliği ile büyütmek, uluslararası marka haline getirmeliyiz" dedi.

 

Turizm sektörünün 60 sektöre destek veren, ekonomiyi tabana yayan önemli bir alan olduğunu vurgulayan Karaloğlu, "Turizm sektörüne doğrudan ve dolaylı iş yapan herkes kazanç sağlıyor. Kültür ve Turizm Bakanımız 2023 hedefini 70 milyon turist, 70 milyar dolar gelir olarak revize etti. Hem Antalya hem Türkiye'nin bunu başarma potansiyeli vardır. Bu rakama ulaşabiliriz. Bunun için çalışmamız ve iş birliği yapmamız gerekir" diye konuştu.

 

Vali Münir Karaloğlu, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı'nın sahibi olduğu soya fasulyesi proteini ve vegan yiyecekler standı 'Beniye' firmasını ziyaret etti. Veganların ve vejetaryenlerin tercih ettiği gıdaları tadan Vali Karaloğlu, TRAGGER standında araçları yakından inceleyerek özellikleri hakkında bilgi aldı. Tasarımı, mühendisliği ve sermayesiyle yerli bir yatırım olan TRAGGER adlı aracı deneyen Karaloğlu ve Anfaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, firmaya başarılar diledi.

 

Vali Münir Karaloğlu, fuarın uluslararası katılımcıları Suudi Arabistan ve Rusya stantlarını da ziyaret ederek bilgi aldı.

 

Eş zamanlı organizasyonun Türkiye'nin en büyük HO-RE-CA (Hotel Restoran Cafe) buluşması olduğunu vurgulayan ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, "31'inci Hotel Equipment ve 27'ıncı Food Product fuarlarımızın 40 bin metrekarelik kapalı alanda eş zamanlı olarak açılışını gerçekleştirdik. Her iki fuarda toplam 3,5 milyar dolarlık ticaret hacmi bekliyoruz" dedi.

 

Fuarın katılımcı ve ziyaretçileri hakkında Vali Karaloğlu'na bilgi veren Bıdı, "Konaklama, ağırlama, gıda ve içecek sektöründen katılım gerçekleştiren toplam 600 firma, 3 bin 700'ün üzerinde markasıyla 4 gün boyunca ürünlerini sergileyecektir. Fuarlarımıza bu yıl; yurt içinde 7 bölgeden, yurt dışında 70 ülkeden 50 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyoruz" diye konuştu. DHA

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: