Antalya
17.01.2020
A
GENEL , POLİTİKA
Kimseden onay almadım
Kimseden onay almadım


CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, yeni seçilen ilçe yönetimlerini kutlama ziyaretleri kapsamında Muratpaşa ve Konyaaltı ilçe örgütleriyle bir araya geldi.  Kumbul, "Gerek ilçe başkanlığı yaptığım dönem olsun gerekse il başkanlığı olsun herhangi birisinden onay almadım. Herhangi bir milletvekiline ya da belediye başkanına gidip 'ben aday olabilir miyim?' diye sormadım" dedi. 


CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, yeni seçilen ilçe yönetimlerini kutlama ziyaretleri kapsamında muratpaşa ve konyaaltı ilçe örgütleriyle bir araya geldi. Kumbul Muratpaşa İlçe Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada, mahalle temsilcilikleri ve sivil toplum kuruluşları ile Muratpaşa'da oluşturulan çalışma sistematiğinin CHP ilçe örgütleri için model teşkil ettiğini belirterek, Muratpaşa modelini Antalya'nın 19 ilçesine yaymayı hedeflediklerini söyledi. Kumbul, Konyaaltı'nda yaptığı konuşmada il başkan adaylığıyla ilgili görüşlerini aktardı.  "Birçok arkadaşımız aday olabilir, ama önemli olan bu yarış bittikten sonra, kaldığımız yerden el-ele, kol kola çıkıp, omuz omuza mücadele edebilmektir" diyen Kumbul, "Gerek ilçe başkanlığı yaptığım dönem olsun gerekse il başkanlığı olsun herhangi birisinden onay almadım. Herhangi bir milletvekiline ya da belediye başkanına gidip 'ben aday olabilir miyim?' diye sormadım" dedi.

 

'YOLA BİRLİKTE ÇIKTIK'

5 yıl önce Muratpaşa İlçe Başkanı olduğunda, Muratpaşa'nın şimdiki yöneticileriyle birlikte yola çıktığını belirten Ahmet Kumbul "Önceki dönemlerden iyi bir miras devraldık. Kurumsal yapısını tamamlamış bir ilçe örgütüne biraz daha duygu, sevgi ve dayanışma kattık. Bu anlayıştan hareket ile hem genel seçimde hem de referandumda, en yüksek oyu hep Muratpaşa ilçemizden aldık. Bu süreç, Hasan Şahin başkanlığında da ivmesini artırarak devam etti. Yeni seçilen yönetimimiz iktidara yürüyen CHP'nin ilçe yönetimidir.  İktidar yolculuğumuzda en büyük katkıyı her zaman olduğu gibi Muratpaşa örgütümüz sunacak; önümüzdeki seçimden sonra bu arkadaşlarımız iktidar partisinin yöneticileri olacaktır" diye konuştu.

 

İTTİFAKLAR KOALİSYONLARIN YERİNİ ALDI

Seçim ittifaklarının önemine değinen Kumbul, "Sürecin artık ittifaklar halinde devam edeceği açıktır. Yerel seçimlerde, İYİ Parti ile yapmış olduğumuz ittifak bunun en başarılı göstergesidir. Büyükşehir7e parti bayrağımızı diktik. 5 ilçe belediyemizi 8'e çıkardık. Milletvekili sayımızda artış olmamış olabilir fakat anayasal bütünlüğün sağlanabilmesi için bu ittifak gerekliydi. Ayrıca, bu ittifak sadece siyasi partilerle sınırlı kalmayacaktır. Hak, hukuk, adalet arayışındaki her kesim bu ittifakta yerini alabilir. Genele giden yolda bu ittifaklar çok önemli olacaktır. Başkanımızın da bu ittifaklar konusunda hassas davranacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

 

HERHANGİ BİR YERDEN İCAZET ALMADIM

"Önümüzdeki süreçte yatay örgütlenme modeli olarak “halk ile iç içe” olduğumuz bir dönem olacaktır. Bu konuda delegelerimizden yetki istiyoruz. Komisyonları ve mahalle temsilcilikleri ile sürekli sahada olan, 19 ilçemizin tamamına hakim bir yapıda olacağız" diyen Kumbul, şöyle konuştu: "Birçok arkadaşımız aday olabilir, ama önemli olan bu yarış bittikten sonra, kaldığımız yerden el-ele, kol kola çıkıp, omuz omuza mücadele edebilmektir Gerek ilçe başkanlığı yaptığım dönem olsun gerekse il başkanlığı olsun herhangi birisinden onay almadım. Herhangi bir milletvekiline ya da belediye başkanına gidip 'ben aday olabilir miyim?' diye sormadım. Her iki dönem içinde sadece genel merkezimizi bilgilendirdim. Önümüzdeki dönem yeniden il başkanlığına devam etmek istediğimi genel başkan ve örgütlenmeden sorumlu genel başkan yardımcımıza ilettim."   Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: