Antalya
16.01.2020
A
GÜNCEL , TARIM
Zeytinyağı piyasasına ANTBİRLİK damgası
Zeytinyağı piyasasına ANTBİRLİK damgası

ANTBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, 2019 yılında girdikleri zeytinyağı sektöründe olumlu tepkiler üzere 2020 yılında hedef büyüttüklerini ve kapasitelerini 3 katına çıkaracaklarını söyledi

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, ilk kez 2019 yılında girdikleri zeytinyağı sektöründe olumlu tepkiler aldıklarını ve bunu fırsata çevirip 2020 yılında hedef büyüttüklerini açıkladı. Başkan Mustafa Yavuz, Ticaret Bakanlığı’nın Ankara'da bu yıl üçüncüsünü organize ettiği Türkiye Kooperatifçiler Fuarı’nda zeytinyağ ürününün tanıtımını yaptıklarını belirtirken, “Burada gerek fuara katılan halk tarafından, gerekse ülkede zeytinyağ girişimcileri tarafından güzel tepkiler aldık. Ürünümüzün aroması, asit oranı, damakta bıraktığı Antalya'ya öz tad ile kalitesini gösterdik” şeklinde konuştu.

 

YELPAZE GENİŞLEDİ

Ürün yelpazelerini bu yıl çeşitlendirdiklerini belirten Yavuz, “Bazı ambalajlarımız ilk kez Ankara'daki fuarda görücüye çıktı. Logo ve ambalaj tasarımı ile de gözlere hitap ettik. Kaliteli ürün ve güzel bir ambalaj ile hem damaklara hem de gözlere hitap ettik. Orada yaptığımız istişareler ile Türkiye genelinde zincir marketleri olan Ceo'larla anlaşmalar yaptık” ifadelerini kullandı. Aldıkları olumlu tepkiler üzerine hedef büyüttüklerini açıklayan başkan Yavuz, “Gördük ki: ülkede sağlık ve lezzet bakımından zeytin yağına ciddi anlamda sempati var. Ayrıca bu sektörde boşluk olduğunu da tespit ettik. Biz birlik olarak bölgemizin zeytin ve zeytinyağlarına piyasa oluşturacağız. Bunun için 2020 yılında sıkım, depolama ve dolum gibi işlemleri yaptığımız tesisimizi modern ve daha donanımlı hale getireceğiz. Tesisimizi şu anki kapasitenin 3 katına çıkaracağız” şeklinde konuştu.

 

SANAL MARKETLERDE VAR

Antalya bölgesinde her yıl binlerce zeytin ekiminin yapıldığına değinen Yavuz, sözlerini şöyle tamamladı: “Bölgemizde her yıl zeytin ekimi ve çeşitliliği artıyor. İklimsel olarak Antalya'da yetişen zeytinin asit oranı çok kaliteli. Biz kurum olarak zeytin çiftçisini teşvik edip, ürününü alıp iç ve dış piyasaya pazarlayacağız. Bize bu fırsatı tanıyan Ticaret Bakanlığı’na ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ederim. Ürünlerimiz şu anda sanal marketler Hepsiburada, Trendyol, PTT AVM’de satılıyor. Türkiye genelinde zincirleri bulunan iki büyük firma ile yaptığımız görüşmeler son aşamaya geldi”.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: