Antalya
14.01.2020
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Otobüsçülerden Büyükşehir çıkarması
Otobüsçülerden Büyükşehir çıkarması

Toplu ulaşım esnafından çok sayıda otobüsçü Büyükşehir Belediyesi'ne çıkarma yaparak, durumlarının düzeltilmesini istediler

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'le yaptıkları görüşmenin ardından bir açıklama yapan Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan, "Araçlarımız zararına çalışıyor. 12 metrelik bir aracın 42 bin lira aylık gideri var. Bizim hesabımıza yatan para 30 bin lira. Aylık 12 bin lira zararımız var. Arabaları yürütemiyoruz. Hiç kimse zarar ederek çalışmak istemez, istese de çalışamaz. Zarardan kurtulmak için öncelikle Büyükşehir Belediyesi'nin araçlarıyla bizim otobüslerimizin havuzu ayrılsın istiyoruz" dedi.

GELİR DESTEĞİ BİZDE DE 77 VE 92 KURUŞ OLSUN

Muhittin Böcek'in başkanlığındaki Büyükşehir Belediyesi'nin uyguladığı toplu ulaşım sistemiyle ilgili İstanbul modelinin örnek alındığını belirten Yasin Arslan, "Modelin İstanbul modeli olduğu söyleniyor, ama İstanbul'da gelir desteği olarak 77 kuruşla 92 kuruş ödenmekte. Madem İstanbul'daki modeli buraya getirdiniz, bize de aynı destek yapılsın, gelir desteği bizde de 77 kuruşla 92 kuruş olsun" diye konuştu.

ÇIKAN SONUCA GÖRE HAREKET EDECEĞİZ

"Bunları alamadığımız bir durumda Antalya'ya hizmet etmemiz söz konusu olmaz" diyen Arslan, "Araçlarımızı zararına çalıştırmamız mümkün değil. Bugün sanayi esnafıyla da görüşmesi olduğu için başkanımızla kısa bir görüşme yapabildik. Salı gün başkanımızla, genel sekreterimizle birlikte bir toplantı yapacağız. Biz de yönetim kurulu olarak bir araya geleceğiz. Çıkacak sonuçla ilgili esnafımızla toplanıp kararımızı vereceğiz. Çıkan sonuç iyi olursa ona göre hareket edeceğiz, kötü olursa kendimize farklı bir yol haritası çizeceğiz" ifadelerini kullandı.  Mustafa KOÇ.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: