Antalya
13.01.2020
A
GENEL , POLİTİKA
Millet İttifakı masa başında kurulmadı
Millet İttifakı masa başında kurulmadı

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, Büyükşehir Meclisi’nde CHP ile İYİ Parti arasında yaşanan gerginliğin ardından yaptığı açıklamada, Millet İttifakı masa başında kurulmadı” dedi.

 

 

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Muratpaşa Belediyesi'nin Büyükşehir Meclisi'nden dönen imar planı değişikliğiyle başlayan tartışmalarla ilgili açıklama yaptı. Bu tartışmalardan yola çıkarak "Millet ittifakının çatırdadığı" yorumunda bulunanlara sert tepki gösteren Ahmet Kumbul, "Unutulmamalıdır ki millet ittifakı, bir anda masa başında kurulmamıştır. Ülkemizin içinde bulunduğu koşulların önümüze koyduğu demokrasi mücadelesinin bir sonucu olarak bizzat yaşamın içinde ve sokakta, halkımızın beklentilerine cevap vererek oluşturulmuş bir güç birliğidir. Bu güç birliğinin sonucu olarak 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde büyük bir başarı elde etmiştir. Bu başarı, ilk genel seçimlerde partimizi iktidara taşıyacaktır" dedi.

AYDINLIK BİR GELECEK İÇİN VAR EDİLMİŞTİR

"Millet ittifakı, Cumhur İttifakı gibi çıkar ortaklığı üzerine kurulmamış, ülkemizin geleceğini karartmaya çalışan hükümet ve yandaşlarına karşı, aydınlık bir gelecek için var edilmiştir" diyen Ahmet Kumbul, "Herkes bilmelidir ki, bir ağacın gövdesi ne kadarsa kökü de o kadardır. Millet ittifakı da bu kapsamda ülkemizin aydınlık günlerini hep birlikte yaşayana kadar mücadelesine devam edecektir" diye konuştu.

BURADAN EKMEK ÇIKMAZ

 "Öncelikle belirtmek isteriz ki, Muratpaşa Belediyemizin talebinin Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından reddedilmesini anlamakta zorlanıyoruz. Ama, ittifak ortağımız ile her koşulda aynı düşünmek zorunda değiliz. Yaşadığımız olayda da ittifak ortağımız ile farklı düşünüyoruz" diyen Kumbul, "Şu da unutulmamalıdır ki farklı düşündüğümüz noktalarımız ayrım nedeni değil, bizi geliştiren unsurlardır. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin kurucu olan Cumhuriyet Halk Partisi, 'bin çiçek açsın, bin fikir yarışsın' anlayışı ile hareket etmektedir. Farklı düşündüğümüz noktalara bakarak ellerini ovuşturan ve 'Millet İttifakı çatırdıyor' diyenlere tek cevabımız, ‘buradan size ekmek çıkmaz’ olacaktır" ifadelerine yer verdi.   Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: