Antalya
13.01.2020
A
GENEL , GÜNCEL
ANSİAD 30 yaşında
ANSİAD 30 yaşında

 

 

ANTALYA Sanayici ve İş İnsanları Derneği'nin (ANSİAD) 30'uncu kuruluş yıldönümü, kutlandı. İş, sanat ve siyaset dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getiren 30'uncu Kuruluş Yıl Dönümü Balosu'na, CHP Antalya Milletvekili ve ANSİAD Şeref Üyesi Çetin Osman Budak, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ANSİAD üyesi iş insanları ve çok sayıda davetli katıldı. Gecenin açılış konuşmasını yapan ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, “Derneğimizin parlamenter, demokratik, laik ve etkin hukuk devleti anlayışı içinde, sivil toplumun kurumsallaşması, rekabetçi ve güçlü girişimciliğin yaygınlaşması için birlikte olan 165 seçkin üyesi ve çalışanları ile 30 yılı geride bırakmanın haklı gururunu yaşıyoruz" dedi.

 

ANSİAD DEĞERLERİ İLE YOLA DEVAM

 

ANSİAD'ın 30 yıl önce bölge ve ülke ekonomisine, sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak için kurulduğunu dile getiren Akıncı, “Sanayicilerimizin, iş insanlarımızın sorunlarına sahip çıkarak öncü ve girişimci toplumsal niteliklerini geliştirmek, en önemlisi de çağdaş uygarlık hedefini esas alarak bölgemizde faaliyetlerde bulunmak adına temelleri atılmış bir sivil toplum kuruluşuyuz" diye konuştu. ANSİAD'ın gelecek nesilere aktarılan ve ortak değerleri paylaşan bir aile olduğunun altını çizen Akıncı, “Bundan sonra da üyelerimiz vasıtası ile bulunduğumuz tüm sektörlerde her biri ulusal ve uluslararası üretim kalitesi ve ürün çeşitliliğine sahip şirketlerimizle birlikte ANSİAD'ın değerleri doğrultusunda yolumuza emin bir şekilde yürümeye devam edeceğiz" dedi. Ülke ve kent geleceğine inanan vizyoner bir SİAD olduklarını dile getiren Akıncı, sözlerini şöyle sürdürdü: “ANSİAD aynı zamanda, eğitime, sanata, spora ve felsefeye duyarlı, kendisini de devamlı geliştiren ve bilimsel ilkelere dayanan bir STK'dır. Kuruluşundan bu zamana birçok alanda ortaya koymuş olduğu vizyonu, çalışması, öncü olma ve güçlü kurumsal yapısı ile lider olmayı hak eden bir kurumdur."

 

YILIN BAŞARILI İŞ İNSANI ERDOĞAN

 

ANSİAD tarafından geleneksel olarak düzenlenen '2019 Yılın Başarılı İş İnsanı Ödülü'nün sahibi, Özgüntur İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan oldu. Isparta'da baba mesleği olan demir ve çimento satışıyla başladığı sektörde, 1983 yılında Antalya'da şubeleşerek çalışmalarını sürdüren Erdoğan, Antalya'nın değişmesi, gelişmesi ve güçlenmesi yönünde gösterdiği yaratıcı ve girişimci çabaları, sosyal sorumluluk bilinci, istihdam kapasitesi ile ülke ve bölge ekonomisini kalkındıran çabaları nedeniyle ödülün sahibi oldu. Abdullah Erdoğan'a ödülü, Akın Akıncı ve Başkan Muhittin Böcek tarafından takdim edildi.

 

2019 ANSİAD YILIN MEDYA ÖDÜLÜ

 

Batı Akdeniz Bölgesi il ve ilçelerinde yazılı basın, görsel ve işitsel basın ile internet medyası alanlarında hizmet veren medya mensuplarının desteklenmesi ve bölgemizin ekonomik hayatının gelişmesine katkıda bulunacak eserlerin üretilmesini özendirmeyi amaçlayan ANSİAD 2019 Yılın Medya Ödülü, 'İki Bilim Kadınının Girişimcilik Başarısı' ve 'Isparta'da Kilosu 44 Bin TL Olan Gülyağı Üretimi' başlıklı TV haber çalışmaları ile NTV Antalya Temsilcisi Sibel Aksoy'un oldu. Aksoy'a ödülü, ANSİAD Başkanı Akın Akıncı ve CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı tarafından takdim edildi. DHA

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: