Antalya
11.01.2020
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Böcek gazetecilerle buluştu
Böcek gazetecilerle buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği kahvaltıda Antalya medyası ile bir araya geldi. Yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda konuşan Muhittin Böcek, "25 yıllık siyasi hayatımda hep yanımda oldunuz. Aramızda duayen ağabeylerim var. Çalışma yaşamına yeni katılmış genç kardeşlerimiz var. Bu güzel günde, bu güzel sohbette, bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

BUGÜNLERE GELMEME VESİLE OLDUNUZ

"8 binli nüfuslarla başladığımız Konyaaltı'mızda  2 bankamatik 5 ilkokul vardı. Devletin lisesinin olmadığı günlerde burada bulunan duayen gazeteci dostlarımızla 'Köprümüzü istiyoruz', 'Lisemizi istiyoruz' kampanyalarımızı yaptık; birlikte Konyaaltı'nın sorunlarını gündeme getirdik" diyen Böcek, "2 bankamatik dediğimiz yerde şimdi 41 banka, 5 ilkokul vardı dediğimiz Konyaaltı'nda birinin hayırseveri bizim olduğumuz 54 okul bulunmakta. Bütün bunları sizlerle birlikte gerçekleştirdik. Sizler benim bugünlere gelmeme vesile oldunuz. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.   

 

BAYRAM OLARAK KUTLAMIYORUZ

 

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Haşmet Öyken de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü bayram değil, dayanışma ve mücadele günü olarak kutladıklarını söyledi. Öyken, "Yerel medya var olma mücadelesi veriyor. Bu süreçte özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan gazetecilik anlayışı ile çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Başkan Muhittin Böcek'in basın danışmanı olarak göreve başlayan Serap Belovacıklı da bu buluşmada basın mensuplarıyla tanıştı. Mustafa KOÇ

 

Kutu kutu

Emekçi gazetecilerin yanındayız

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı açıklama yaparak, emekçi gazetecilerin yanında olduğunu belirtti. “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, ne yazık ki kutlanacak bir gün değil. Emekçi gazetecilerimizin en temel sorunlarından biri basın özgürlüğünün olmamasıdır" diyen Ahmet Kumbul, "Bugün gelinen noktada basın emekçilerimiz ikiye ayrılmış durumda. İktidar medyası dışında kalan basın emekçisi çalışan arkadaşlarımız başlarında bir yumrukla görevlerini yapmaya çalışmaktadır. Bu şartlar altından kalemini satmadan, habercilik ilkelerini doğru yapan, her şartta mesleki onuruyla hareket eden basın emekçilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun” dedi.

Mustafa KOÇ

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: