Antalya
10.01.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Çorbalar İbrahim Hoca’dan
Çorbalar İbrahim Hoca’dan

AÜ Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. İbrahim Keser, fakülte kantininde bugün çıkacak tüm çorbaları satın alarak öğrencilere ücretsiz dağıtacak. Öğrencilerin zor şartlarda okuduğunu belirten Keser, tüm hocaların bu tür etkinliğe katılmasını istedi

Akdeniz Üniversite (AÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Profesörü ve Aile Danışmanı Prof. Dr. İbrahim Keser, ekonomik sıkıntı nedeni ile zor şartlar altında eğitim gören öğrencilere destek vermek için bugün Tıp Fakültesi’ndeki tüm çorbaları satın alarak öğrencilere dağıtacak. Son dönemlerde ekonomik koşullar nedeni ile artan intiharlara dikkat çeken Prof. Dr. Keser, son olarak “Yemek kartımda sadece 1 TL kalmış, gidecek yerim de yok” diyerek intihar eden İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli olayını hatırlatarak, herkesin öğrencilere yardımcı olması gerektiğini söyledi.

HOCALAR ÖRNEK ALMALI

Belediyelerin bu tür etkinlikler yaptığını belirten Keser, “Belediyeler etkinlik yapıyor ancak üniversitede hocalarının da duyarlı olması için böyle bir etkinlik düşündük. Bu nedenle Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimi Kooperatifi Kantini’nde satılan ve öğrencilerin parayla alabildiği çorbaların tamamını satın aldım. 10 Ocak 2020 günü (bugün) tüm öğrencilerimiz çorbalarını ücretsiz olarak içebilir. Eşimle zaman zaman bu tür etkinlik yapıyoruz. Tıp Fakültesi’nde 500 hoca var. Her hoca 1 gün bu etkinliği yapsa, 2 yılda bir gün sıra gelir. Hocaların da duyarlı olması için yıllardır gizli yaptığımız bu yardımı sosyal medya hesabımızdan paylaştık ve amacına ulaştığını düşünüyorum” diye konuştu.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: