Antalya
10.01.2020
A
GÜNCEL , GÜNCEL , POLİTİKA
CHP ve İYİ Partili vekiller kamyoncuları dinledi
CHP ve İYİ Partili vekiller kamyoncuları dinledi

CHP'li ve İYİ Partili Antalya Milletvekilleri Rafet Zeybek, Hasan Subaşı, Feridun Bahşi ve İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Temizer, dijital takograf,e-fatura, K belgesi, psikoteknik - SRC belgesi, ehliyet kartı ve yük bildirimi zorunluluğu uygulamasının iptali için Antalya Toptancı Halinde direnişlerini sürdüren Antalyalı kamyon ve TIR şoförlerini ziyaret ederek sorunlarını paylaştılar.

KAMYONCUYA ÇİLE YAŞATACAK

Antalya Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Osman Torun, bir kamyonun markasına, tonajına ve kapasitesine göre henüz marşa basmadan temel giderinin 10 bin lira ile 25 bin lira arasında değiştiğini hatırlatarak, “Her geçen gün artan maliyetlerle mum gibi eriyen kamyoncu esnafına, ton başına kilometre fiyat tarifesi bile yokken, altyapısı bile olmayan modern şartların getirilmesi normal telefon bile kullanmasını bilmeyen kamyonculara çile yaşatacaktır. Mazot ve bakım onarım giderleri her gün artarken, getirilen yeni zorlamalar yüzünden altta kalanın canı çıksın misali kamyoncu esnafı işsizliğe mahkum olacak;  meydan lojistik firmalarına kalacaktır” diye konuştu.

BU DURUMA İZİN VEREMEYİZ

Antalya Milletvekilleri Rafet zeybek, Hasan Subaşı, Feridun Bahşi ve İYİ parti İl Başkanı Yavuz Temizer; 1 Ocak’ta yürürlüğe giren yeni yasanın uygulanabilir olmadığını belirterek, sorunun çözümü ve aksaklıkların giderilmesi için hep birlikte çaba harcayacaklarını söylediler . Uygulamanın kesinlikle kaldırılması ya da yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirten CHP - İYİ Parti heyeti, ‘’Zaten eziyetli ve zor bir mesleği icra ediyorsunuz. Zorla dayatılan bu yeni düzenleme ile Kamyoncularımızın işi daha da zorlaştırılacak. Bu duruma izin veremeyiz” dediler.   Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: