Antalya
09.01.2020
A
GÜNCEL , GÜNCEL
Yeni pazarlar bulunmalı
Yeni pazarlar bulunmalı

Antalya Toptancı Hal Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Hasan Ali Yılmaz, 2020 yılında yeni pazarlar bulunarak tarım sektörünün canlandırılması gerektiğini söyledi

Kısa bir süre önce göreve gelen Toptancı Hal Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Hasan Ali Yılmaz, Toptancı Hal’de bulunan tüm esnafın sorunlarını çözmek için çaba sarf edeceklerini ifade etti.

SIKINTILARI NOT ALIYORUZ

2020 yılının, tarım sektöründe maddi kayıpların az yaşandığı bir yıl olmasını istediklerini belirten Hasan Ali Yılmaz, “Önümüzdeki yılın, tarım sektöründe emek veren tüm arkadaşlarımızın maddi kaybının az olduğu bir yıl olmasını istiyoruz. Onun dışında Toptancı Hal esnafımızın birtakım sıkıntıları var. Esnaftan gelen tüm talepleri dinleyerek not alıyoruz. Önümüzdeki yıl, tüm sıkıntıları çözmeyi hedefliyoruz” dedi.

YENİ PAZARLAR ŞART

Yeni yılda, tarım sektöründe yeni pazarlar bulunması gerektiğini belirten Hasan Ali Yılmaz, şöyle konuştu: “Yeni pazarların bulunması şart. Bu şekilde tarım sektörü canlanır. Öte yandan, girdi maliyetleri çok yüksek. Girdilerin düşürülmesi ve üreticinin rahat nefes alması gerekiyor. Kısacası, yeni yılda çiftçinin yararına olacak projeler üretilerek hızlı bir şekilde hayata geçirilmeli”.

KOMİSYONCULAR KALDIRILMAMALI

Yeni Hal Yasası ile komisyoncuların kaldırılmasını desteklemediklerini belirten Yılmaz, “Komisyoncular, üreticinin ürettiğini satarak onun para kazanmasını sağlayan bir aracıdır, üreticinin temsilcisidir. Bu işin olmazsa olmazıdır. Komisyoncular kalkarsa çiftçinin hali harap olur. Çiftçi kime güvenip malını satar? Emeğinin karşılığını alamaz. Eğer komisyoncular kalkarsa, birkaç yıla kalmadan çiftçilerin hepsi batar” diye konuştu. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: