Antalya
08.01.2020
A
GÜNCEL
Antalya'ya balıkçılar çarşısı müjdesi
Antalya'ya balıkçılar çarşısı müjdesi

 

 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Özgürlük Mahallesi'ndeki kapalı semt pazarı esnafını ziyaret etti. Başkan Hakan Tütüncü, pazardaki balıkçı dükkânlarını, pazarcı tezgâhlarını gezerek, esnafla sohbet etti, onların taleplerini dinledi. Yeni yılda da Kepez'i güzelleştirmeye, değiştirmeye devam edeceklerini söyleyen Başkan Tütüncü, Özgürlük Halk Pazarı'nın makas değiştirerek, balıkçı pazarı olma yolunda ilerlediğini belirtti. Pazardaki girişimci esnafa teşekkür ettiğini kaydeden Başkan Tütüncü, "Pazarda hizmet veren balık satış dükkânları ve restoranları, Antalyalılara uygun fiyatta balık yedirmeyi ve sağlıklı deniz ürünleri sunmayı kendilerine görev edindiler. Artık Antalyalılar, bu halk pazarında alışveriş yapmanın yanı sıra balık restoranlarında balık yiyebilme imkânına da kavuştu" dedi.

 

DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI

 

Kepez'e, balıkçılar çarşısı ile doğal ürünlerin satılacağı semt pazarı yapacaklarını açıklayan Başkan Hakan Tütüncü, “Antalya'ya çok güzel bir balıkçılar çarşısı ile organik ve doğal ürünlerin satılacağı semt pazarı alanı kazandırıyoruz. Bu projemizi Fabrikalar Mahallesi'nde eski Dokuma Fabrikası arazisinde gerçekleştireceğiz. Projeyle ilgili fikirlerini almak amacıyla Özgürlük Halk Pazarı'ndaki balıkçı esnafını ziyaret ettik. Projelerimizi geliştirirken ortak akla ve istişareyi önem veriyoruz. Bu proje için balıkçı esnafımızın görüşü bizim için çok önemli" diye konuştu.

 

NİSANDA TEMELİ ATILACAK

 

Başkan Hakan Tütüncü, balıkçılar çarşısı ve semt pazarını nisan ayında temelini atmayı ve bu yıl içerisinde tamamlamayı planladıklarını sözlerine ekledi. Balıkçılar çarşısı ve semt pazarı, eski Dokuma Fabrikası arazisinin Dumlupınar Bulvarı kısmındaki 14 bin m2'lik alana yapılacak. Balıkçılar çarşısında 6 balıkçı restoranı, 1 et restoranı ile balık satışının olacağı alan olacak. Otoparkın da bulunacağı alanda inşa edilecek semt pazarında organik ürünlerin satışı yapılacak. Haber merkezi

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: