Antalya
08.01.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek
Üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek
 
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Adalya Vakfı'nın Şirinyalı Mahallesi'nde bulunan Engelsiz Kafe'de başlayan üniversite öğrencileri için ücretsiz öğle yemeği uygulamasının detaylarını anlattı.

Adalya Vakfı'nın öğrencilere, engellilere ve ihtiyaç içinde olan farklı toplum kesimlerine yönelik çalışmalar yürüttüğünü dile getiren Başkan Uysal, vakfın faaliyetlerinin merkezinin ise Şirinyalı Mahallesi'nde bulunan Engelsiz Kafe olduğunu söyledi.

 

KURUMSAL DAYANIŞMA

 

Engelsiz Kafe'nin Nisan 2015'te hizmete girdiğini ve geçen yıl yaz aylarında kapsamlı bir yenileme çalışmasından geçtiğini aktaran Başkan Uysal, “Engelsiz Kafe'nin bulunduğu alan belediyemizin eski başkanlık lojmanıydı. Bu anlamda, Muratpaşa Belediye'miz ve Adalya Vakfı'mız arasında protokole bağlanmış, kurumsal bir dayanışma var" dedi.

 

GELİRİ YARDIM FAALİYETLERİNE

 

Başkan Uysal, engelli bireyler ve ailelerine yönelik sosyal destek programları gerçekleştiren ve aynı zamanda Antalya'nın ilk glütensiz mutfağına da sahip merkezin kafesinden elde edilen gelirin ise öğrenci bursu ve diğer dezavantajlı toplum kesimlerine yönelik çalışmalarda kullanıldığını aktardı. Başkan Uysal, şöyle konuştu: “Her koyunun kendi bacağından asıldığı, insanlarımızın yapayalnız, çaresiz kaldığı bir ortam bizim kültürümüze uygun bir ortam değildir. Anayasamızdaki sosyal devlet anlayışı bizim kültürel bir ögemizdir. Milletimizin benimsediği bir ögedir. Çünkü toplumumuz asla insanlarını mağdur, çaresiz yalnız bırakılmasına kabul etmeyen, alicenap bir toplumdur. Maalesef sosyo-ekonomik gelişmeler bazı insanlarımızı desteksiz bırakıyor ve hepimizi derinden sarsan olaylara neden olabiliyor." Haber merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: