Antalya
04.01.2020
A
GÜNDEM , GÜNCEL
İsim verme meclisi
İsim verme meclisi

Aralık ayı meclisinde alınan karar gereği saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Muratpaşa Belediyesi Ocak ayı olağan meclis toplantısında, kentte iz bırakan ya da hayatını kaybeden kişilerin isimleri çeşitli parklara ve spor salonuna verildi.

Muratpaşa Belediyesi yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Aralık ayı meclisinde alınan karar gereği saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Ocak ayı olağan meclis toplantısı ağırlıklı olarak ‘isim verme’ kararlarının oylanmasıyla geçti. "Bir Zamanlar Antalya" adlı kitabı başta olmak üzere yazdığı çok sayıda kitapta Antalya'nın 60 yıllık tarihine ayna tutan kent tarihçisi Hüseyin Çimrin'in ismi Yüksekalan Mahallesi'nde bulunan 75. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi yanındaki parka verildi. 1880 - 1886 - 1889. Sokaklar kesişiminde bulunan parka Eylül ayında geçirdiği trafik kazasında yaşamını kaybeden üniversite öğrencisi Sertaç Ermiş'in ismi verildi. Ermiş'in anne ve babası Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve meclis üyelerine çiçek sunarak teşekkür ettiler. Her iki karar da meclisten oy birliğiyle geçti.

KOMİSYONA GÖNDERİLENLER

Gündemin 30. maddesi çerçevesinde Konuksever Mahallesi kurucusu, ilkokul ve sağlık ocağı yapımında hizmetleri olan 1989 - 1994 yılları arasında mahalle muhtarlığı görevi yapan İbrahim Tunç'un adının Konuksever Mezarlığı yanında bulunan parka verilmesi ; gündemin 31. maddesi çerçevesinde 13 Haziran 2014 tarihinde geçirdiği trafik kazasında yaşamını kaybeden Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü ritmik jimnastik sporcusu Gizem Gülşah Doğan isminin Muratpaşa Belediyesi Süleyman Evcilmen Spor ve Sergi  Salonu içindeki jimnastik salonuna verilmesi; gündemin 32. maddesi çerçevesinde 1994 - 1999 yılları arasında Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyeliği yapmış olan ve trafik kazasında hayatını kaybeden Abdullah Çakmak isminin belirlenecek bir yere verilmesi; gündemin 33. maddesi çerçevesinde Türkiye Jimnastik Federasyonu tarafından yılın antrenörü ve sporcusu seçilen Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü Ritmik Jimnastik  Takımı antrenörü Sara Staykova ve ritmik jimnastik sporcusu Victoria Sidorova'ya ödül verilmesi konuları ele alındı. 30, 31, 32 ve 33. maddeler görüşülmek üzere ilgili komisyonlara gönderildi.

DENETİM KOMİSYONU SEÇİLDİ

Muratpaşa'nın Ocak ayı toplantısında Meclis Denetim Komisyonu seçimi de yapıldı. Gizli oyla yapılan seçim sonunda Denetim Komisyonu'na CHP'den Canan Keleş, Serpil Üstün, Nuran Uğur; İYİ Parti'den Ufuk Çiftçi; MHP'den Ejder Karagöz oy çokluğuyla seçildi.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: