Antalya
04.01.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Kesinti üreticiyi mağdur etti
Kesinti üreticiyi mağdur etti

Korkuteli’de 29 Aralık’ta kesilen ve 4 gün devam eden elektrik kesintisi, CHP Milletvekili Cavit Arı tarafından TBMM gündemine taşındı. Arı, ilçedeki üreticilerin kesintiden olumsuz etkilendiğini söyledi

Mevsimin ilk karının yağdığı 29 Aralık 2019 tarihinde Korkuteli’de yaşanan elektrik kesintisi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) taşındı. Kar yağışının Korkuteli’de elektrik kesintisini de beraberinde getirdiğini belirten CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, “Pazartesi sabahından itibaren Korkuteli merkez ve birçok mahallede elektrikler kesildi ve bazı mahallelerde elektrik kesintisi devam ediyor. Özelleştirmenin sonucu kendini göstermiştir. Bölgenin elektrik dağıtım hizmetini veren Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin, altyapıyı ihmal ettiği ortaya çıkmıştır. Korkuteli gibi Antalya merkeze yakın bir ilçede evler ve ticari işletmeler 4 gündür elektriksiz kalmıştır” dedi.

 

ÜRETİCİ MAĞDUR OLDU

Konuyla ilgili  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Tarım ve Orman Bakanı Ekrem Pakdemirli’ye yazılı soru önergeleri veren Arı, konuyu TBMM gündemine taşıdı. İlçenin başta mantar üreticileri olmak üzere, besi üreticileri, süt üreticileri, soğuk hava depoları gibi birçok üreticinin bu kesintiden  zarar gördüğünü belirten Arı, “Zararların bir an önce tespit edilmesi, mağduriyetlerin giderilmesi için sorumlulara rücu edilmesi gerekmektedir. İlgililerin ilgisizligi ile Korkuteli ilçesi 2020 yılına karanlıkta girmiştir” dedi.

Hasan Yavaşlar

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: