Antalya
03.01.2020
A

 

4-31 Ocak ara transfer döneminde; Antalyaspor 'a acil olarak bir değil, iki değil, tam 5 transfer lazım, hem de gelecek futbolcular Ocak’ın başında gelmeliler ki; takıma hemen uyum sağlasınlar. Sezon başında geç yapılan, hatta son gün yapılan transferlerin takımımıza şu ana kadar bir faydasının olmaması başarısız olmamızın etkenlerinden biri olabilir. Onun için bu sefer geç kalınmamalı.

Kafamdaki transfer mevkileri ve bildiğim isimleri tekrar yazayım. Defansa, N.Sangare ile tandem oynayacak, orta sahada H.Özmert ile beraber oynayacak en az onun kadar futbol zekası ve yeteneği olan; biri defansa, diğeri ileriye yönelik olmak üzere iki orta saha futbolcusu alınmalı. Bunlardan biri de Kerim Frei olabilir. Bir de birbirinden yetenekli iki golcü. Yine bunlardan biri E.Adebayor olabilir. Eğer bu transferler olmaz ise işimiz olağanüstü zor. Yönetim bu transferleri yapmak için satış yapmak zorunda ise burada isimlerini saymak istemediğim kadar satılacak futbolcu var Antalyaspor'da. Onun için bir an önce neşterin vurulması lazım.

Hikmet Karaman geldi. Nihayet yönetim olayın ciddiyetinin farkına vardı. Doğru bir hamle yaptı. Diğer hamle de transferler. Bu arada TFF Antalyaspor’un  harcama limitini yaklaşık 15 milyon dolara çıkarttı ve ikinci hamlenin de doğru yapılması için yönetimin eline büyük bir fırsat geçti. Haydi başkan göster vizyonunu…

Paylaş
ETİKETLER:
Yok