Antalya
30.12.2019
A
GÜNDEM , POLİTİKA
NUSRET BAYAR HIZLI BAŞLADI
NUSRET BAYAR HIZLI BAŞLADI

CHP Antalya İl Başkan Adayı Nusret Bayar, “durumu idare etmek için değil, birlikte yönetmek için partimizin en onurlu görevlerinden biri olan İl Başkanlığına adayım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanlığı için adaylık yarışı başladı.  Yaptığı yazılı açıklama ile adaylığını duyuran Nusret Bayar çalışmalarına hız verdi. Mahalle temsilciliklerini, sivil toplum kuruluşlarını, hemşehri derneklerini ziyaret ederek partililerle ve dernek üyeleriyle buluşan Nusret Bayar, geçtiğimiz dönem AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından sürgüne gönderilen işçilerle de bir araya geldi.

BİRLİKTE YÖNETMEYE ADAY

Manavgat ve Alanya ilçe kongrelerine de katılan Bayar, “Örgütümün hukukuna sahip çıkmak; durumu idare etmek için değil, birlikte yönetmek için, partimizin en onurlu görevlerinden biri olan İl Başkanlığına adayım. Gerek yerel seçimlerde, gerek genel seçimlerde ciddi anlamda yanlışlar yapıldı ve ortada büyük bir boşluk oluştu. Bu boşluğu tabandan gelen güçle dolduracağız” diye konuştu.

İL BAŞKANLIĞI MAKAMINDA BOŞLUK OLUŞTU

Antalya İl Başkanlığı makamında bir boşluk oluştuğunu vurgulayan Bayar, “Antalya İl Başkanlığı makamı, her zaman, her yerde ve her konuda sözünü söyleyen, örgütün hakkını hukukunu savunan kişilerin temsil edebileceği bir makamdır. Bu boşluğu, örgütümüzden aldığımız güçle dolduracağız. İktidara giden yol, boşluk kabul etmez. Antalya İl Başkanlığı makamı idare edilecek değil, örgütün gücünün, sesinin duyurulacağı, örgütün hakkının hukukun savunulacağı makamdır” dedi.

PARTİ İÇİ DEMOKRASİ VURGUSU

Hak ve özgürlüklerin güvence altına alındığı, yargının bağımsız olduğu, kuvvetler ayrılığına dayalı parlamenter sistemle yönetilen demokratik, güçlü bir Türkiye için Cumhuriyet Halk Partisi İl örgütü olarak Antalya’da etkin bir muhalefet ağı oluşturacaklarını belirten Bayar, “Parti içi demokrasi, en önem verdiğim olgulardan biridir. Dünya görüşüm gereği, her daim örgütlü mücadeleye inanmış, tabanın gücüyle iradesiyle hareket etmeyi tercih etmiş birisiyim. Bu noktada Antalya’mızı Ankara’da hakkıyla temsil etmek için önseçimlere girdim. Örgütümün takdirini kazandım. En büyük güç örgütlü güçtür. En kutsal irade, tabanın öz iradesidir” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: