Antalya
25.12.2019
A
POLİTİKA
Antalya'yı kırmızıya boyayacağım
Antalya'yı kırmızıya boyayacağım

CHP İl Başkan Adayı Nusret Bayar, "Partimin tabanı bana bir görev emri verdi, ben o emri yerine getireceğim. Hedefim, Antalya'nın Türkiye haritası içindeki yerini kırmızıya boyamak" dedi. 

Gazetemizi ziyaret eden Nusret Bayar CHP İl Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. Antalya İl Başkanlığı konusunda bir boşluk olduğunu; parti tabanının epey bir zamandır aday arayışı içinde olduğunu belirten Nusret Bayar, "Partimin tabanı bana bir görev emri verdi, ben o emri yerine getireceğim. Hedefim, Antalya'nın Türkiye haritası içindeki yerini kırmızıya boyamak" diye konuştu.

 'ÖRGÜT GÖREVİNİ YERİNE GETİRİYORUM'

"Antalya'da CHP son yıllarda, özellikle son iki yıldır başarılı değil.  Antalya'nın 2007 seçimlerinde 13 milletvekili vardı; bunların 5'ini aldık. 2010 sonrası Antalya'nın milletvekili sayısı 14 oldu; o yılda 5'te kaldık. 2015 yılında Antalya'nın milletvekili sayısı 16 oldu; kazandığımız milletvekilliği sayısı yine 5. Burada bir eksiklik, bir hata, doğru gitmeyen bir şeyler var. Alanya ve Manavgat bu seçimde unutuldu, 6 milletvekilini kaçırdık. Bu durum tabanda ciddi bir tedirginliğe neden oldu. Bu tedirginlik partilileri aday arama konumuna getirdi. Üç dört aydır devam eden bir aday arayışı var. Bu noktada bana gelindi; olur dedik, yola çıktık" diyen Nusret Bayar, "Ben örgüt insanıyım. Şimdiye kadar örgütün verdiği tüm görevleri yaptık, şu anda da yapmaya devam ediyoruz. Tabanın il başkan adaylığı talebini bir örgüt görevi olarak kabul ettim, aday olarak yola çıktım. Partimin tabanı bana bir görev emri verdi, ben o emri yerine getireceğim. Hedefim, Antalya'nın Türkiye haritası içindeki yerini kırmızıya boyamak" ifadelerini kullandı.

'ÇOK GÜZEL DÖNÜŞLER VAR'

"35 yıl boyunca partimin her kademesinde görev aldım, partim adına kendi arabam ve imkanlarımla Antalya'nın dört bir yanını dolaştım. Küçük bir ilçeden, Demre'den çıkıp 1999'daki ön seçimden 8. sırada çıktım. Sonraki ön seçimde ilk sırada çıkan arkadaşımın aldığı oyla benim aldığım oy arasında 150 civarında bir fark vardı. 2015 yılındaki ön seçimden de 7. sırada çıktım" diyen Bayar, "Demek oluyor ki Antalya'da bir Nusret Bayar ismi var, bir ederimiz var. Bana gelen talepler bu ederle ilgili. Çok güzel dönüşler var, 'Çok doğru bir karar vermişsin, seni kutluyoruz, biz de yanınızdayız, başaracaksın' diyorlar. Bu durum beni daha da umutlandırdı" diye konuştu.

'19 İLÇEMİZDE AYNI DİL KONUŞULACAK'

"Önümüzdeki dönemde CHP Antalya İl Örgütü katılımcı bir politika izleyecek. 7'den 90'a herkesi birleştirip kucaklayacağız. Kaş'ın Eşen Çayı'ndan Gazipaşa'da Kaledran sınırına kadar Antalya'nın basmadığımız yeri kalmayacak. Her meslek dalına hitap eden güçlü bir il örgütü yaratacağız" diyen Bayar, "Antalya'nın meydanlarda, toplantılarda süslü laflar söyleyip alkış toplamaya değil çalışmaya ihtiyacı var. Manifestomuzu hazırlıyoruz, tamamlama aşamasındayız. Bir il başkanının orkestra şefi gibi olması lazım. Manifestomuzu bu anlayışla hazırlıyoruz; çalışmalarımızı bu anlayışla yapacağız. Belediyelerimiz ve örgütlerimizle koordinasyonumuzu geliştirip, örgütümüzü tek sesli bir orkestraya dönüştürecek; 19 ilçemizi aynı dilde konuşur hale getireceğiz" dedi.   Mustafa KOÇ 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: