Antalya
20.12.2019
A
ARŞİV , POLİTİKA
Öder'den birlik vurgusu
Öder'den birlik vurgusu

CHP Muratpaşa'dan ilçe başkan adaylığını açıklayan Hasan Öder, "CHP üyelerinin en çok ihtiyaç duyduğu şey  yoldaşlık bağlarımızı, birlik ve beraberliğimizi,  karşılıklı sevgi  ve saygımızı güçlendirmektir” dedi

 

CHP Muratpaşa'dan ilçe başkan adayı olan Hasan Öder, hedef ve düşüncelerini açıkladı. Öder,  "Ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde biz CHP üyelerinin en çok ihtiyaç duyduğu şey  yoldaşlık bağlarımızı, birlik ve beraberliğimizi,  karşılıklı sevgi  ve saygımızı güçlendirmektir. Bunun için; sen ben o değil; hepimiz birlikte başaracağız, dediğim için; yok olan, kaybettiğimiz değerleri yeniden oluşturmak için aday oldum. Partimiz için geçmişte de bugün de varıyla yoğuyla canla başla çalışan, ter döken,  insanlarımıza hak ettiği değerin verilmesi ve insanları bir arada tutmak için adayım. Partimizi daha ileriye taşıyarak iktidar yapmak için; kutuplaşmaktan, güvensizlikten, koltukta oturup sessiz kalmaktan kurtarmak için adayım" dedi.

ÜYELERİMİZİN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN ADAYIM

"31 Mart Yerel seçimleri CHP iktidarına giden yolun açıldığı, umudumuzun yeşerdiği gün; AKP İktidarı için sonun başlangıcı olacak, ülkemizi aydınlık günlere kavuşturacak  bir dönüm noktası anlamına gelmekte. Bu önemli süreçte; hiç kimsenin ayrıştırıcı siyaset yapmaya hakkı yoktur" diyen Hasan Öder, şunları söyledi: "Siyaset yaptığını zanneden dar ekipçi, ilkesiz, ayrıştırıcı  kişilere karşı bugüne kadar nasıl müsaade etmediysek bundan sonrada hep beraber müsaade etmeyeceğimize olan inancım tamdır. Bu şekilde siyaset yapmaya çalışanlara bu yolun yol olmadığını er yada geç birlikte anlatacağız. Gece gündüz demeden beklentisizce CHP iktidarı için çalışan dava adamı sade üyenin siyaset yapmasının önündeki engelleri kaldırmak için mücadele edeceğiz. Kadın ve gençlerimizin önünü açmak  ve kotalara bağlı kalmaksızın temsilini sağlamak için mücadele edeceğiz. Bu anlayışı hayata geçirmek için adayım."

BELEDİYEYİ ÖRGÜT YÖNETMELİ

"Yerel yönetimlerimizin önünde halkın sorunlarını çözüp refah ve mutluluk içinde yaşatma görevi vardır. Partimizin önünde Türkiye’nin dış politika, güvenlik, terör, üretim, eğitim, sağlık, sanayileşme, işsizlik, yoksulluk, tarım ve hayvancılık sorunlarının çözümüne ilişkin somut önerilerini halka sunma görevi vardır" diyen Öder, "Genel merkezimizden ve belediyelerimizden bunları bekliyoruz. Partimiz bu görevlerini belediye başkanlarının emir verdiği örgüt yapılanmasıyla değil, parti içi demokratik kanalları açarak, dinamik bir örgüt yapısıyla başarabilir. Belediyeler örgütü değil örgüt belediyeyi yönetmelidir" diye konuştu.

TEK ADAY DAYATMASI OLMAMALI

İlçe ve il kongreleri için tek aday dayatıldığını belirten Öder, "Bir anlamda dereler, nehirler kurutularak barajların dolması bekleniyor. Bu uygulama ve taleplerin Cumhuriyet Halk Partisi’nde yeri olamaz, olmamalıdır" ifadelerini kullandı.   Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: