Antalya
Yayın Tarihi : 17.12.201911:47
Güncelleme Tarihi : 17.12.201911:50
A
GÜNDEM , YAŞAM
Körfez’e iki ödül
Körfez’e iki ödül

AGC 2018 basın ödülleri sahiplerini buldu. Gazetemizin yazı işleri müdürü Engin Korkmaz ‘Bazı sözler kurşun gibidir’ başlıklı yazısı ile güncel yazı dalında, görsel yönetmenimiz Abdullah Yüksel ise ‘seçim özel sayfası’ ile sayfa tasarımı dalında ödül aldı

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) 2018 Antalya Basın Ödülleri ve Hasan Özkay Fotoğraf Yarışması ödül töreni yapıldı. Törene, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, İl Jandarma Komutanı Tuğgenaral Tekin Aktemur, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, İyi Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, MHP İl Başkanı Hilmi Durgun, İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Temizer, CHP İl Başkan Yardımcısı Dilek Teksürer, Bölge Adliye Başkanı Orhan Özdemir, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) Başkanı Rıza Özel, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Süleyman Özer, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, AGC Başkanı Mevlüt Yeni, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

 

GAZETELERİMİZ CAN ÇEKİŞİYOR

AGC Başkanı Mevlüt Yeni, ödül gecesinde kendilerini yalnız bırakmayarak, katılım gösteren herkese teşekkürlerini sundu. AGC’nin sadece proje üreten meslek örgütü olmadığının altını çizen Yeni, “AGC, klasik dernekçiliğin biraz ötesine geçerek, çalışmalarını hem kamu adına, hem de sivil toplum adına, taşın üzerine taş koyan herkesin yanında yer alıyor. Cemiyetimiz asli görevi olan üyelerine ve kamuya yönelik destekler vermektedir. AGC’nin birçok projesinde birlikte olduk.” dedi. Her yıl ödül törenlerinde tema işlediklerini vurgulayan Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt  Yeni, “Geçtiğimiz yıl, toka çalışmasını başlattık. Bu sene de kendi söküğümüzü dikmeye çalışacağız. Çünkü Anadolu basının, yerel medyanın çok ciddi sıkıntıları var. Çalışanların çok ciddi sıkıntıları var. Çalışanların haklarıyla ilgili sıkıntıları var. Gazetelerimiz can çekişiyor. Tiraj problemi var, gelir problemi var. Çalışan da sıkını yaşıyor. Bizde cemiyet olarak bir yere kadar yayınlarımıza ve yayın kuruluşlarımıza destek olabiliyoruz. Yayın kuruluşlarımızı güçlendirecek olan siz kıymetli misafirlerimizsiniz. Elbette destek olanlara teşekkür ediyoruz, bu yıl birkaç saniyelik yerel basını temsil eden dergisinden, internetinden, gazetesine kadar film hazırladık. Bu filmi sosyal medyadan yayınlayacağız. Sosyal medyası olan herkesten destek bekliyoruz.” dedi.Yeni, ödül alan ve almayan tüm meslektaşlarını kutlayarak, konuşmasını sonlandırdı.

 

GAZETECİLERLE MESAİ ARKADAŞI OLDUK

25 yıllık siyasi hayatında, basın mensuplarıyla mesai arkadaşı olduğunu söyleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı  Muhittin Böcek,  gazetecilerle birlikte Antalya için çalıştıklarını belirtti.  Böcek, “Hep birlikte Antalya için çalışmalar yapıyoruz. Bunu da gazeteci dostlarımızın sayesinde yapıyoruz. Ben bugün Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olduysam, bunu Antalyalılara ve gazeteci dostlarımın destekleriyle oldum.” diye konuştu.

 

YEREL MEDYAMIZA DESTEK OLALIM

Vali Münir Karaloğlu, gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu ifade ederek "“Gecesi gündüzü yok, bayramı tatili yok. Bayramda da bayram gazetesi çıkarılarak halka hizmet ediliyor. Büyük bir fedakarlık, büyük bir emek var." dedi.  " Bizde senede bir gün bu dostlarımızın bu başarısını ayakta alkışlayalım, onları kutlayalım diyerek toplanıyoruz." diyen Vali Karaloğlu,  gazetecilerin  kamu hizmeti sunduklarını kaydetti. Antalya'nın  2019’da çok başarılı bir yılı geride bıraktığını hatırlatan Vali Münir Karaloğlu, "  Turizmden tarıma, teknolojiden eğitime, sağlığa kadar her konuda başarılı bir yılı geride bırakıyoruz. Elbette ki bu başarının altında bu kentte yaşayanların çok ciddi emeği ve gayreti var. Gazeteci dostlarımızın da bu başarıda çok büyük emeğinin ve katkısının olduğunu lütfen unutmayın.” diye konuştu.

ÖDÜLLERİ BÖCEK VE DERE VERDİ

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.  Yazılı basın, televizyon, yılın radyocusu, sayfa tasarımı, yılın internet gazetesi ve fotoğraf kategorilerinde düzenlenen yarışmada, Körfez gazetesi iki ödüle layık görüldü. ‘Bazı sözler kurşun gibidir’ yazısı ile Güncel Yazı dalında ödül alan gazetemiz sorumlu yazı işyeri müdürü Engin Korkmaz ödülünü Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in elinden aldı. 25 Haziran 2018 tarihinde yaptığı seçim özel sayfası ile yılın sayfa tasarımı ödülüne layık görülen gazetemiz görsel yönetmeni Abdullah Yüksek ile ödülünü AESOB Başkanı Adlıhan Dere’nin elinden aldı.

 ÖDÜL ALAN GAZETECİLER

 Ödül alan kategori ve gazeteciler ise şöyle sıralandı:

Araştırma İncele kategorisinde Hilal Gazetesi’nden Okan Dilek, En iyi röportaj XL Magazin Dergisi’nden Pelin Köksalan, Güncel Yazı da, Körfez Gazetesi’nden Engin Korkmaz, Ekonomi ve Turizm dallarında Hürriyet Akdeniz Gazetesi’nden Ceren Deniz ödüle layık görüldü.  Televizyon ödülleri kategorisinde Kanal V televizyonundan Şenol Civcir, Program dalında yine Kanal V televizyonundan Ali Orhan, En İyi Görüntü kategorisinde Anadolu Ajansı’ndan Bekir Bektaş ödül alırken, TRT Antalya Radyosu’ndan Yeşim Ertan, Yılın Radyocusu, Körfez Gazetesi’nden Abdullah Yüksel Sayfa Tasarımı ödülüne layık görüldü. Yarışmada, Girişimci Ödülü Haber dalında Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Celal Ünal’ın, Jüri Özel Ödülü Kanal V Televizyonundan Mehmet Akif Arıcı ve Serdar Korkmaz’ın,  Nur Dağtekin Özel Ödülü: CNN Türk Televizyonundaz Güven İslamoğlu, AGC Kurum Özel Ödülü Antalya Ticaret ve Sanayi Borsası’na (ATSO), AGC Kişi Ödülü de Prof.Dr. Nevzat Çevik’e verildi. (Haber merkezi)

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: