Antalya
17.12.2019
A
ARŞİV , GÜNCEL , POLİTİKA
Çokal’dan Mahir Ünal’a sert tepki
Çokal’dan Mahir Ünal’a sert tepki

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal arasındaki tartışmaya katılan  İYİ Partili Tuba Vural Çokal, "Ülkemizde AKP iktidarının, sadece ülkeyi zora sokan politikalarla değil, aynı zamanda laf oyunlarıyla siyaseti de nasıl seviyesiz, ahlaksız, kuralsız bir hale getirdiğini ne yazık ki bir kere daha gördük" diye konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in “Canımız çok yandı. Sonuç olarak yani ben bunu sayın Kılıçdaroğlu'ndan gidip nasıl istediysem benden de Sayın Babacan veya Davutoğlu herhangi bir talepte bulunulduğu zaman elbette arkadaşlarımla da konuşarak 'evet' derim” şeklindeki sözlerini "demokratik tavırdan yoksunluk" olarak niteleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'a sert tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Tuba Vural Çokal, "Ülkemizde AKP iktidarının, sadece ülkeyi zora sokan politikalarla değil, aynı zamanda laf oyunlarıyla siyaseti de nasıl seviyesiz, ahlaksız, kuralsız bir hale getirdiğini ne yazık ki bir kere daha gördük" diye konuştu.

KOMİK OLAN DERS VERMEYE KALKMASI

"Genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in sözleri AKP’li Mahir Ünal tarafından çarpıldı ve Türk siyasi tarihine ne yazık ki bir ahlaksızlık örneği olarak geçti" diyen Tuba Vural Çokal, "Sayın Mahir Ünal, sözlerinin “Elbette arkadaşlarımla konuşarak evet derim” kısmını yok sayarak, genel başkanımızı demokratik tavırdan yoksun ilan etti. Sayın Ünal’ın bu tavrına şaşırmamak lazım, ne de olsa kendisi 'Şahsım Partisinin' bir üyesi ve üyesi olduğu partide millet iradesiyle seçilen belediye başkanları genel başkanlarının tek bir sözüyle, millet iradesi yok sayılarak istifa ettirilip yerine başkaları getiriliyor. Komik ve absürt olan il başkanlıklarından belediye başkanlıklarına ve bütün bunların akıbetlerine kadar her şeyin genel başkanının iki dudağı arasında olan bir partinin mensubu Mahir Ünal’ın başka partilere demokrasi ve milli irade dersi vermeye kalkması" ifadelerine yer verdi.

KURULUŞ DÖNEMİMİZDE YAPILANLARI HATIRLIYORUZ

"İYİ Parti kuruluş sürecinde AKP’nin Türk siyasetinin önünü tıkayıp, seçeneksizlik siyaseti yapmak için neler yaptığını gayet iyi hatırlıyoruz. Kesilen elektriklerden, telefon açılan otel sahiplerine, AKPli belediyenin yolları kapatan belediye kamyonlarından iftiralara kadar her şey aklımızda" diyen Çokal, "Mevzu ülkemiz ve vatandaşımızın özgür seçim yapabilme hakkı ise, biz bu yolda gerekeni her daim Genel Başkanımız Meral Akşener’le istişare eder ve yaparız. Sonrası milletin iradesidir. Biz seçim yarışında karşımızda kimlerin olduğuna bakmıyoruz, biz İYİ Parti olarak milletimizin iradesinden korkmuyoruz" dedi.

MİLLET KALİTELİ SİYASET HAK EDİYOR

"Milletin seçeneksizliğe hapsedilmeye çalışılmasının milletin iradesine saygısızlık ve güvensizlik olduğunu düşünüyoruz. Mahir Ünal ve Partisi neden korkuyor?" diyen Çokal şöyle konuştu: "Türk Siyaseti naif bir dili hak ediyor. Türk milleti kaliteli bir siyaseti hak ediyor.  Mahir Ünal’ın yaptığı gibi gerçeği çarpıtan ve trolleriyle seviyesizlik abidesine dönüştürülen bir nefret siyasetini değil. Gerçeği çarpıtan açıklamaları, demokrasiyi ve seçme hakkını kısıtlamaya yönelik zihniyeti ve yarattıkları seviyesizlikten dolayı kendilerini kınıyor, takdiri Yüce Türk Milletine bırakıyorum."   Mustafa KOÇ 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: