Antalya
11.12.2019
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Böcek Balbeylilerle buluştu
Böcek Balbeylilerle buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Balbey Mahallesi Kentsel Sit Alanı ve Çevresi Kentsel Yenileme Projesi'ni görüşmek üzere Balbey sakinleriyle bir araya geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Balbey Mahallesi Kentsel Sit Alanı ve Çevresi Kentsel Yenileme Projesi'ni görüşmek üzere Balbey sakinleriyle bir araya geldi. AKM Aspendos Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda Balbeylilere seslenen Böcek, "Bütün çalışmalarımızı azim ve kararlılıkla sürdürüp Balbey sorununu da çözeceğimizi belirtmiştik.  Sizlerin önerilerini dinleyerek Balbey projemizle ilgili en doğru kararları alıp, sizlerin haklarını öne alan projemizle ilgili ilk adımı atmış olacağız" dedi. 

BU SORUNU ÇÖZECEĞİZ

"Seçim bildirgemizde yer alan projelerimiz arasında olduğu gibi, yerine getirme sözü verdiğimiz projeler içinde de Balbey konusu öncelikli bir  yer tutuyordu. 99 günlük faaliyetlerimizi değerlendirdiğimiz toplantıda olduğu gibi başka toplantılarda da vatandaşlarımızdan gizli iş yapmayacağımızı her defasında belirttik. Planlı, kurallı, kimlikli kent için geliyoruz dedik. Haksızlığa uğrayan vatandaşlarımızın haklarını teslim edeceğimizi , vatandaşlarımızın derdine derman olacağımızı söyledik" diyen Böcek, "Genel sekreterimle, teknik ekibimle, işinde başarılı olmuş uzman arkadaşlarımla huzurlarınızdayım.  Kimseyi ötekileştirmeyeceğimizi, herkesin belediye başkanı olacağımızı, herkese eşit mesafede olacağımızı ifade etmiştik. Bütün çalışmalarımızı azim ve kararlılıkla sürdürüp Balbey sorununu da çözeceğimizi belirtmiştik. Göreve geldiğimiz günden bu yana arkadaşlarımız bu konuyla ilgili çalışmalarını yaptılar. Balbey'e çivi çakan bizden önceki arkadaşlarımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Konuyla ilgili uzman arkadaşlarımız, genel sekreterimiz, imar komisyonu başkanımız buradalar. Sizlerin önerilerini dinleyerek Balbey projemizle ilgili en doğru kararları alıp, sizlerin haklarını öne alacak şekilde bu sorunu çözeceğiz" ifadelerini kullandı. Başkan Böcek'in konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.   

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından projenin hızlı ilerlemesi gerekçe gösterilerek "acele kamulaştırma kararı" çıkarılmış, karar Balbeylilerin tepkilerine neden olmuştu.  Türel yönetimi tepkilerin ardından kararın iptalini isteyeceklerini, Balbey'in 1066 metrekarelik bölümünde, üzerinde uzlaşı sağlanamayan yerler için kamulaştırma kararı alınacağını duyurmuştu.  Araya seçimlerin girmesi, Balbey projesinin bekletilmesini getirmişti. Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: