Antalya
10.12.2019
A

 

Antalyaspor yöneticileri stadın ses düzenine hiç dikkat etmiyorlar mı? Bazı bölümlerde kulağa hoş gelse de, genel anlamda rahatsız edici. Müziğin kısaca tanımı; kulağa hoş gelen ses demek. Kulakları tırmalayan bir ses düzeni var statta, üstelik bir de hiç tutulmayan, kimsenin iştirak etmediği bir şarkı, güya marş olarak çalınıyor. Bu fikir kiminse tutmadı kardeşim, herkesin katılabileceği bir parça bulunmalı. Bırakın İstanbul takımlarını taklit etmeyi, parçayı bulun ki, tam tersi onlar bizi taklit etsin.

Bu arada Gazeteci İdris Özyol ağabeye acil şifalar diliyorum.

Evet yine yenildik.1-3. Gerçi Trabzonspor'un ikinci golünde rakibin eline çarpan top kornere çıkıp dönüp geliyor ve kalemizde gol oluyor. Hadi orta hakem görmedi, yan hakem nasıl görmüyor anlaşılır gibi değil. Bir de işin moral motivasyon kısmı var o zaman durum 1-1 idi. Hakemlerin verdiği hatalı korner kararı ile skor 1-2 oldu ve moral sıfırın da altına düştü. Neticede yine yenildik ama hakkı ile değil. Bu sistem yanlış.

Voleybol maçlarında blok esnasında topun rakibin elinden çıktığını, eğer hakem görmez ise buna yapılan itiraz, ki bu itirazı antrenör yapıyor. Pozisyon ağır çekimde inceleniyor ve böylece doğru karar veriliyor. Futbolda inisiyatif tamamen hakemin elinde. Buna itiraz edecek ve görüntünün yeniden izlenmesini isteyecek bir yetkili VAR yönetmeliği gereği yok. Oysa olmalı. Bu da takım kaptanı veya teknik heyetten biri olmalı. Yoksa bu maçta şahit olduğumuz gibi adalet yerini bulmayacak.

Takımımız ben transfer istiyorum diye bas bas bağırıyor. Şu anki mevcut takımda bütün forveti toplasan bir tane santrfor etmez. Acil iki golcü şart ara transferde. Teknik heyetin başı Thomas gördüğüm kadarı ile kendisine değil de futbolculara dayalı bir sistem kurmuş. Futbolcu gol kaçırıyor Sayın Thomas alkışlıyor kenardan. Yahu sen alkışlamaktan başka bir şey bilmez misin? Bu işler vara yoğa alkış tutmakla olmaz. Teknik adam kenardan alkış yerine devamlı bağırarak futbolcularına ikaz ve önerilerde bulunacak. Yani maçı okuyacak ve oyunun içinde olduğunu oyuncularına hissettirecek. Trabzonspor'un yedekleri 90 dakika boyunca kenarda ısındılar. Bizim yedekler kulübede oturup durdular. Aman koşmasınlar Bay Thomas yazık olur, yorulurlar sonra.

Buraya nasıl geldik? Sayın Başkanın geçen sezonun başından beri uyguladığı politika ile. Neydi o politika;Kaliteli futbolcuların hepsine 'Bonservisini al git ben senden bir şey istemiyorum, sen de benden bir şey isteme' mantığı.Sonuç olarak bu mantıkla güya takım gençleştirildi.Olan Antalyaspor’a oldu. Kardeşim burası yetiştirme yurdu değil, Süper lig.

Süper lig, hazır adam ister. Yönetimin yanlış mantığı ile ağlanacak duruma geldik. Eğer Ocak ayı transferinde kaliteli adamlar alınmaz ise halimiz hüsran, benden söylemesi.

Hoşça kalın…

Paylaş
ETİKETLER:
Yok