Antalya
09.12.2019
A
GENEL , KÜLTÜR-SANAT
Sanat merkezinde çok özel resim sergisi
Sanat merkezinde çok özel resim sergisi

RESİM sanatının ilkleri olarak bilinen ve birçoğu hayatta olmayan dünyaca ünlü ressamların özel koleksiyonlarda yer almış eserler, Antalya'da ilk kez sergilendi. Ahmet Muhtar Kızıltan Kültür Sanat Merkezi'ndeki 'Türk Resim Sanatından İzler' adlı serginin açılışına Vali Münir Karaloğlu, İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, resmi kurum yöneticileri, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden akademisyen ve öğrenciler, ressamlar, sanatseverler katıldı. Müzik dinletisi eşliğinde açılan sergide, bu yıl Göynük Kanyonu'nda 30 Mayıs- 5 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen 'Ressamlar Likya Yolunda' adlı sanat çalıştayına katılan ressamların ürettiği eserler de yer aldı.

 

111 ÜNLÜNÜN ESERİ YER ALDI

 

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Terlan Mehdiyeva Azizzade'nin küratörlüğünde açılan ve yoğun ilgi gören sergide bilgilendirme yapan sanat merkezinin sahibi Ahmet Muhtar Kızıltan, sergide Türk resim sanatının bugününü ve geleceğini temsil eden 111 sanatçının özel koleksiyonlarda bulunan eserlerinin yer aldığını belirtti. Kızıltan, "Sergimiz resim sanatına katkı amacıyla düzenlendi. Antalya'da bir ilk oldu" dedi.

 

VALİ HAYRANLIKLA İNCELEDİ

 

Ahmet Muhtar Kızıltan Kültür Sanat Merkezi'ni gezen, hat sanatının ustalarının eserleri ve antika eşyalarla da yakından ilgilenen Vali Münir Karaloğlu, sanat şaheserlerini hayranlıkla inceledi, ev sahipliği yapan Kızıltan'dan eserler hakkında bilgi aldı. Karaloğlu, bazı eserlerin sahipleriyle de sohbet etti, Antalya'nın kültür-sanat yaşamına katkı sunan serginin oluşmasına emeği geçenlere teşekkür etti. (DHA)

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: