Antalya
06.12.2019
A
ARŞİV , GÜNCEL
Durumu iyiye gidiyor
Durumu iyiye gidiyor

Atatürk Devlet Hastanesi'nde beyin ameliyatı geçirdiği için yoğun bakımda tutulan Gazeteci İdris Özyol'un durumunun iyiye gittiği belirtildi.

Bir gün uykuda tutulduktan sonra dün öğle saatlerinde uyandırılan Özyol'un eşi Hülya Özyol'a doktoru İzzet Demiröz'ün verdiği bilgiler şu şekilde:  4 Aralık sabah saat 7.00'den sonra hastamız acilden giriş yaptı. Akut beyin kanamasının tedavisi için hastanede müdahale edildi. Beynin sol lopundaki kanama durdurulamadı. Konuşma bozukluğu ve sağ kolunda kısmi felç ve hissiyatsızlık görünce  Özyol'u ameliyata aldık. Ameliyat başarılı geçti. Kanama sağ tarafta az da olsa devam ediyor. Kanamanın durmasını bekliyoruz, bu konuda zamana ihtiyacımız var. Şu anda durum beklediğimizden daha iyi. Ciddi bir travma geçiren hastamızın iyileşmesi biraz zaman alacaktır.

GÖZLERİNİ AÇIYOR AMA KONUŞAMIYOR

Doktor İzzet Demiröz'ün kanamanın yüksek tansiyona bağlı bir kanama olmadığını, Özyol'da zaten yüksek tansiyon olmadığını belirten Hülya Özyol, "Uyandırıldıktan sonra İdris'le görüştüm. Sese tepki veriyor, gözlerini açıyor, ama konuşamıyor. Daha önce makineye bağlı şekilde nefes alıp veriyordu, makineyi çıkardılar, şimdi kendi kendine nefes alıp veriyor" dedi.

TAKSİNİN ÇARPMASI SONUCU

İdris Özyol'un geri geri giden bir taksinin çarpması sonunda düşerek beyin kanaması geçirdiği kesinleşti. Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Cumhuriyet Taksi durağındaki bir araç geri giderken Özyol'a çarpıyor. Ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi'ne gönderilen Özyol'un beynindeki kanama tedavi ile geçmeyince ameliyata alınıyor. Özyol'u çarpan taksicinin kamera kayıtlarından tespit edilerek gözaltına alındığı belirtiliyor.   Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: