Antalya
05.12.2019
A
ARŞİV , GÜNCEL
Önyargıları yıkan ziyaret
Önyargıları yıkan ziyaret

Bazı ülkelerin, Türkiye’nin ithal ettiği tarım ürünlerine önyargılı yaklaşması firmaları harekete geçirdi. Mısır, Ürdün, Özbekistan, Cezayir, İsrail, Azarbeycan, Irak, Kore ve İran’dan misafirlerini ağırlayan Anamas Tohumculuk, önyargıların ne kadar yersiz olduğunu uygulamalı olarak anlattı

Antalya’nın önemli tohum ıslah firmalarından Anamas Tohumculuk, ihracat yaptığı ülkelerden önemli misafirlerini ağırladı. 19. Growtech Fuarı Kapsamında Antalya’ya gelen Mısır, Ürdün, Özbekistan, Cezayir, İsrail, Azarbeycan, Irak, Kore ve İran’dan önemli tarım firmalarını ağırlayan Anamas Tohumculuk, ıslah ürünlerinin yanısıra 100 dönümlük alana kurulu seradaki ürünlerini de tanıttı.

VERİMLİ BİR ZİYARET

Yabancı konukları ile birlikte Karadeniz, Marmara ve Ege bölgesindeki bayilerinden temsilcileri de ağırlayan Anamas Tohumculuk’un ortaklarından Serkan Kasapoğlu, “Serik’i bağlı Yukarıkocayatak’taki ıslah merkezimiz, yılın her döneminde önemli misafirlerini ağırlıyor. Growtech Fuarı kapsamında Antalya’ya gelen yerli ve yabancı çok sayıda bayi ve misafirimizi ağırlayarak çalışmalarımızı yerinde anlattık. Sektör temsilcilerini, yılın belirli dönemlerinde firma olarak biz ziyaret ediyoruz. Bu kez onlar bize gelerek nasıl ıslah yaptığımızı, hangi şartlarda üretim yaptığımızı gördüler. Çok verimli bir ziyaret oldu” dedi.

TÜRK TARIMI İÇİN ÖNEMLİ

Bazı ülkelerde Türkiye’den gelen ürünlere karşı önyargı olduğunu belirten Kasapoğlu, bu ziyaret esnasında bu önyargıyı da yıktıklarını anlattı. Ziyaretçilerin, üretim için en elverişli koşulların oluşturulduğunu gördüğünü belirten Kasapoğlu, “Özellikle ilaç kalıntısı konusunda sıkıntılar yaşanabiliyor. Ancak misafirlerimiz böyle bir sorunun olmadığını, tüm çalışmaların uzman kişiler gözetiminde ve çağır gerekliliğine uygun gerçekleştirildiğine şahit oldular. Bu tür ziyaretler sadece bizim firmamız için değil, Türk tarımının uluslar arası boyuttaki imajı açısından da son derece önemli” ifadelerini kullandı.

Hasan YAVAŞLAR

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: