Antalya
04.12.2019
A
GÜNDEM , GÜNCEL , POLİTİKA
Antalya'yı bir prototip yapma çabasındayız
Antalya'yı bir prototip yapma çabasındayız

Gazetecilerle bir araya gelen İyi Parti İl Başkanı Temizer, Antalya'nın hem partileri hem de Millet İttifakı açısından önemli bir kent olduğunu belirtti. Temizer, "Antalya'yı bir prototip yapma çabasındayız" dedi

Antalya Tenis İhtisas Kulübü'nde (ATİK) gazetecileri ağırlayan İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Temizer, gündeme yönelik değerlendirmede bulundu. Göreve başladığı 26 Eylül'den bu yana geçen  66 günü değerlendiren Temizer, Antalya'nın partileri için olduğu kadar Millet İttifakı açısından da çok önemli bir kent olduğunu belirterek, "Antalya'yı bir prototip yapma çabasındayız" dedi.

SORUNLARI BÜYÜK ÖLÇÜDE ÇÖZDÜK

"Antalya teşkilatıyla ilgili sıkıntılar genel merkeze fazla yansımaya başlamıştı, bir çözüm gerekiyordu, ama bu içerden çözülecek gibi görünmüyordu" diyen Yavuz Temizer, "Seçimlerin ve parti içi meselelerin kronikleşmesi nedeniyle içerden hangi arkadaşımız gelirse gelsin bir şekilde yıpratılacaktı. Genel başkanımız daha önce denediğimiz İstanbul modeliyle sorunu çözmeyi denedi ve bu noktada ben genel başkan yardımcılığından Antalya İl Başkanlığına atandım. İlk yapılacak şey arkadaşlarımızı bir araya getirmekti. Bunun için 33 gün boyunca yönetimsiz çalıştık, il başkanlığından dışarı çıkmadım. Antalya İYİ Parti'nin güçlü olduğu illerden olduğu için çekişmelerin olması gayet normal. Genel merkeze düşen bunları çözmekti. Sorunları büyük ölçüde çözdük; sosyal medyaya yansıyan tartışmalara bir düzen verdik" diye konuştu

8 BİN ÜYEYİ GEÇTİK

"Antalya'ya bir amaç, bir hedef için geldik. Antalya'yı bir prototip şehir yapmanın, Antalya'da bir prototip teşkilat oluşturabilir miyiz, bunun çabasındayız. Bunun için teşkilat yapılanmasını tamamlamaya; süreci bu şekilde değerlendirmeye çalıştık" diyen Temizer, "Geldiğimiz ilk gün 250 bin oyun karşılığında 25 bin üye hedefi koyduk. Büyük ölçüde bu hedefe doğru gidiyoruz. 3 bin üyemiz vardı. Şimdi 8 bin üyenin üzerine çıkmış bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

ANKARA'YA GİTMENİZE GEREK YOK

 Üye kayıtlarını tamamlayıp, Şubat ayında ilçe kongrelerini başlatacaklarını belirten Temizer, "Üyelerimizin önüne sandığı koyacağız. Demokrasiyi tam anlamıyla oturtma noktasında bu taahhütte bulunduk. Antalya'da artık il başkanı, ilçe başkanı, milletvekili olmak isteyen arkadaşlara çok net şekilde şu çağrıda bulundum: Ankara'ya gitmenize gerek yok, Antalya'daki seçmenlerinize, üyelerinize, teşkilatlarınıza gidin, dedim. Çünkü karar verecek olan burası. Bu genel başkanın taahhüdüdür" dedi.

İYİ Kİ İYİ PARTİYİ KURMUŞUZ

İYİ Parti'nin Türkiye'de çok önemli değişikliklere yol açtığını kaydeden Temizer, "İstanbul ve Ankara'da gerçekleşen yerel yönetim değişikleri bunun göstergelerindendir. 'İyi ki İYİ Parti'yi kurmuşuz' diyoruz. Millet bizi bir yere oturttu. Seçimlerde millet bize 'iktidara hazırlanın' diyor. Biz iktidara talibiz. Hedeflerin bir kısmı gerçekleşti" sözlerine yer verdi.

VALİ HAKETMEDİĞİ BİR MAKAMDA OTURUYOR

Antalya Valisi Münir Karaloğlu'ndan randevu istediklerini, uzun süre kendilerine dönüş yapılmadığını belirten Temizer, "Bir süre sonra randevu talebimizi geri çektik. 29 Şubat'a randevu verseler, bunun bile ne demek olduğunu anlardık. Vali Bey, bizi yok sayamazsınız. Siz devletin memurusunuz, AK Parti'nin memuru değilsiniz. Siz 82 milyonun vergileriyle maaş alıyorsunuz. O zaman buna hakkınız yok. Sayın vali hak etmediği bir makamda oturuyor. Bir vatandaşın randevusuna bile geri dönmek zorundasınız. Herkesin oturduğu yerin hakkını vermesi lazım" dedi.

BÖCEK'İ YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

Belediye şirketlerinin yönetim kurullarında parti yöneticilerinin bulunmasını doğru bulmadığını belirten Temizer, "İYİ Parti olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yer yer alıyoruz. Belediyeye katkı yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Büyükşehir'de bürokratik olarak da yer alacağız. Şu anda her şey tamamlanmış değil. Böcek'in başarılı olacağına inanıyorum, kendisini yalnız bırakmayacağız. Seçim öncesi yapılan vaatlerin de bire bir takipçisi olacağız" diye konuştu.   Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: