Antalya
03.12.2019
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Ek hizmete ek bütçe
Ek hizmete ek bütçe

Kepez Belediyesi'nin Aralık ayı olağan meclisinde Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün yapılan ek işler için 12,5 milyon liralık ek bütçe talebi kabul edildi. 

Yıl içinde belediye görevlilerinin hızlı çalışması nedeniyle 12,5 milyon TL'lik ek bütçeye ihtiyaç duyulduğunu belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu bütçeyi borçlanma yoluna giderek değil, belediyenin kendi kaynaklarıyla karşılama yoluna gideceklerini söyledi.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

"Asfalt ve kaldırım yapımları için ilave yapımlara yer verilmiş, yeni ihtiyaçların doğmuş olması nedeniyle alışlara gidilmiştir. İkinci olarak Masadağı'ndan Varsak'a bağlanan yol benzeri yeni yollar açılmıştır. Bu işler için araçlarımızın, iş makinelerimizin bakımları, onarımları gündeme gelmiştir. Akaryakıt giderleriyle ilgili de ihtiyaçlar hasıl olmuştur. 9. ayda temizlik hizmetlerimizin yeni ihaleleri başladı. Burada temizlik hizmetlerimizin kapsamının genişlemesi söz konusu. İnsan odaklı sosyal belediyecilik projelerimizle ilgili yeni adımlar atılmıştır. Bunlara karşılık gelmek üzere 12,5 milyon TL'lik ek bütçeye ihtiyaç bulunmaktadır" diyen Tütüncü, Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün ek bütçe talebinin  Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmesi için meclis onayına sundu. Meclis gruplarının oybirliğiyle aldığı karar sonunda konu Plan ve Bütçe Komisyonu'na gitti. Verilen aranın ardından düzenlenen ikinci oturumda Plan ve Bütçe Komisyonu'nun kararı görüşüldü. 12,5 milyon TL'lik ek bütçeye yer veren komisyon kararı oy birliğiyle kabul edildi.  

ALTINOVA'YA CEMEVİ, DÜDENBAŞI'NA CAMİ

Meclis gündeminin 9. maddesi çerçevesinde Belediye ile Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Altınova Şubesi arasında ortak proje yapımı; 10. maddesi çerçevesinde Kuzeyyaka Mahallesi 2535 Sokak'taki bir alanda taziye evi yapılması için hayırsever bir vatandaşla,11. maddesi çerçevesinde Düdenbaşı Mahallesi'nde yapımı devam eden Konyalılar Camii'nin inşaat ve dekorasyon işlerinin tamamlanması için Kepez İlçe Müftülüğü ile protokol imzalanması için Başkan Hakan Tütüncü'ye yetki verilmesi konuları görüşüldü. Her üç madde de oybirliğiyle meclisten geçti.

PİR SULTAN ALTINOVA'DA YAŞATILACAK

Meclis gündeminin 12. maddesi çerçevesinde Altınova Mahallesi Kale Sokak - Şelale Sokak kesişiminde bulunan parka "Pir Sultan Abdal Parkı"; 13. Maddesi çerçevesinde aynı yerde inşaatı devam eden cemevine "Pir Sultan Abdal Cemevi" adı verilmesi konuları görüşüldü. Her iki gündem maddesi de oybirliğiyle kabul edildi.   Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: