Antalya
28.11.2019
A
ARŞİV , GÜNCEL , POLİTİKA
Feyzioğlu bunu da istedi
Feyzioğlu bunu da istedi

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'nun, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunduğu Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan'ın Twitter hesabının erişime kapatılması için de başvuruda bulunduğu öğrenildi.

 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmaya, Balkan’ın Twitter üzerinden Feyzioğlu’na yönelik "basit bir yalancısınız" paylaşımı gerekçe gösterildi.

'ŞEREFİ ZEDELEYECEK BİR İFADE'

Feyzioğlu'nun savcılığa sunduğu şikâyet dilekçesinde, Balkan'ın Twitter hesabının binlerce kişi tarafından takip edildiği, "hakaret içeren" paylaşımını 37 kişinin paylaştığı ve 118 kişinin beğendiği belirtildi. "Yalancısınız" ifadesinin Feyzioğlu’nun onur ve şerefini zedeleyecek bir ifade olduğu belirtilen dilekçede, Polat Balkan’ın Twitter hesabının bu nedenle erişime kapatılması talep edildi.

'ÇEMBER DARALIYOR'

Polat Balkan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bir baro başkanının Twitter hesabının erişime kapatılmasını isteyebilecek kadar korkan TBB Başkanı meslektaşlarıyla yüzleşmekten kaçamaz. Tarihin vicdanına ve avukatlık mesleğinin genlerine işlemiş mücadele felsefesine hesap verinceye kadar peşini bırakmayız. Çember daralıyor" ifadelerini kullandı. Polat Balkan, Türkiye Barolar Birliği için olağanüstü genel kurul çağrısında bulunan 12 baro başkanından biri olmuş; sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle Feyzioğlu tarafından  hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu.  Mustafa KOÇ  

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: