Antalya
27.11.2019
A
GENEL , GÜNCEL
‘Ayrıcalık’ festivali
‘Ayrıcalık’ festivali

Konyaaltı Belediyesi Liman Pazar Yeri’nde 25-30 Aralık’ta “Konyaaltı’nda yaşamak Ayrıcalıktır” temalı festival düzenlenecek. Rus vatandaşlarının yılbaşı alışverişlerini gerçekleştirebileceği festivalde, Türk ve Rus vatandaşların kaynaşmasını amaçlanıyor

Konyaaltı Belediyesi ile EXPOFEST organizatörlüğünde, “Konyaaltı’nda Yaşamak Ayrıcalıktır” temalı Yılbaşı Festivali düzenleniyor. 25-30 Aralık tarihinde bu yıl ilki düzenlenecek festival, Salı Pazarı olarak bilinen Liman Kapalı Pazar Yeri’nde organize edilecek. Festival, Türk ve Rus vatandaşlarının kaynaşmasını sağlamak ve Rusların yılbaşı alışverişlerini keyifli bir ortamda gerçekleştirebilmesini sağlamak amacıyla organize ediliyor.

TÜRK-RUS KAYNAŞMASI

Festival Organizatörü Tuba Varol, Konyaaltı’nda yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu ve bu ayrıcalığı ilçede yaşayan herkesin hissetmesi için çok uluslu bir festival organize ettiklerini belirtti. Festivalin kapsamı hakkında bilgiler veren Varol, “Festival alanında hediyelik eşya, Dünya ve Türk mutfağından lezzetler, canlı DJ ve müzik performansları, çocuk oyun parkı, kermes alanı, kültürel atölyeler ile sosyal sorumluluk projeleri yer alacak. Festival kapsamında Türk ve Rus sanatçılar konser verip söyleşi gerçekleştirecek. Liman Pazar Yeri’nde 6 gün boyunca keyifli bir ortam oluşacak. Antalya’da 8 Bin civarında Rus vatandaşı var. Rus vatandaşlar ile Antalya halkının kaynaşmasını hedefliyoruz. 20 Bin’in üzerinde ziyaretçi bekliyoruz” dedi.

Hasan YAVAŞLAR

stanedeki tedavisinin ardından işlemleri için polis merkezine götürdü. Olayla ilgili incelemelerini sürdüren Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Z.Y.'nin cep telefonunun olay yerine yakın bir noktada buldu. Telefon, incelenmek üzere Olay Yeri İnceleme Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü'ne gönderildi. Z.Y.'nin ifadesine başvuran polis, şüpheliyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.(DHA)

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: