Antalya
26.11.2019
A
GENEL , EKONOMİ
Growtech için geri sayım
Growtech için geri sayım

Dünyanın en büyük örtü altı fuarı olarak bilinen Growtech 19. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, yarın Antalya’da açılıyor. Fuara bu yıl 130 ülkeden 90 binden fazla ziyaretçinin katılımı bekleniyor

Yarın Antalya’da açılacak dünyanın en büyük örtüaltı fuarı Growtech için tüm hazırlıklar tamamlandı. 30’dan fazla ülkeden 850’yi aşkın katılımcı markanın yer alacağı fuarda, 130’dan fazla ülkeden 90 binin üzerinde uluslar arası ziyaretçi beklediklerini belirten Growtech Fuar Direktörü Engin Er, “Hollanda, İspanya, Çin, Güney Kore, Mısır ve Afrika ülke bazında milli katılımla yer alıyorlar. Growtech Alım Heyeti programımıza Yunanistan, Kazakistan, Moldova, Sudan, Tunus ve Ürdün ülkelerinden temsilciler katılacak. Ayrıca, Tarım Sohbetleri’nden bu yıl 12’ncisi düzenlenen ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödüllerimize kadar onlarca etkinliğimiz fuar süresince katılımcı ve ziyaretçilerimizin tarım sektörüne dair en son gelişmelerden haberdar olmalarını sağlayacak” dedi.

TK SERA AŞ TANITILACAK

Growtech, ülke tarımı için önemli gelişmelere de ev sahipliği yapacak. Türk seracılığının geleceği için üreticilere profesyonel bir bakış açısı ile yeni fırsatlar sunacak Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki olan TK Sera A.Ş. ilk defa Growtech’te kamuoyuna tanıtılacak olup, üreticiler ile 27-30 Kasım tarihlerinde Antalya Expo Center’da bir araya gelecek. TK SERA A.Ş. Bitkisel Üretim ve Girdi Müdürü Dr. Sedat Çıtak, 27 Kasım’da Growtech Konferans Alanı’nda “Sözleşmeli Tarım”, TK SERA A.Ş. Proje ve Yatırım Müdürü Abdülsamed Çiftçi de 28 Kasım’da “Sera Kurulumu” başlıkları ile yapacakları konuşmalarda önemli açıklamalarda bulunacaklar.

 

SEKTÖREL FARKINDALIK

Growtech, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile düzenlenen 12. ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri ve Akdeniz Üniversitesi-Teknoloji Transfer Ofisi ile birlikte düzenlenen 4. Bitki Islahı Proje Pazarı ile tarımsal üretime değer katan ve sektörel farkındalık yaratan yenilikçi çalışmalara destek vermeye devam edildiğini anlatan Er, “ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin ve TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan’ın katılımıyla 28 Kasım’da, Bitki Islahı Proje Pazarı ödülleri ise 29 Kasım’da fuar alanında düzenlenecek ödül törenleri ile sahiplerine takdim edilecek” şeklinde konuştu.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: